Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Playstation 4 Slim-et vettem...

Playstation 4 Slim-et vettem a gyerekemnek ajándékba, de panaszkodik, hogy akkor már miért nem PRO változat?

Figyelt kérdés

Valamennyire azért otthon vagyok a dologban. Mivel csak full hd tévénk van kicsi után olvasás úgy döntöttem felesleges a pro kiadást venni mivel az a net szerint 4k-s tévén adja vissza azt a plusz képi megjelenítést. A lényeg, hogy így legalább tudtam a gyereknek még pár játékot is venni mellé.

De egyszerűen nem akarja használni. Mivel a sima konzol csak 30 képkockát jelenít meg és az olyan mintha már szaggatnának a játékok. Tegnap este átjött a munkatársam is, hogy kipróbáljon egy ilyen masinát. Hát szinte áll ejtve játszottuk felváltva a god of war nevű játékot. És egyikünk se tapasztalt semmilyen akadást egyszerűen meseszép volt a játék. De lehet hogy csak mi 40 éves apák látjuk csodásnak ezt a PS4 játékot :))


2020. márc. 28. 08:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Mi a kérdés? Elmeséltél egy sztorit a mai elkényeztetett gyerekekről, akiknek semmi nem jó, mert lehetne jobb is. Ha nem élvezted volna, azt mondanák itt az emberek, hogy akkor vidd vissza vagy add el a játékot, majd megtanulja értékelni a kölyök azt ami van. Ha meg neked bejön, akkor van egy konzolod, használd ki.
2020. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Heló!


Először is, kimondom a nyilvánvalót: a gyereked a Slim-et sem érdemelte meg, és a helyedben eladnám és semmi mást nem kapna. Tök mindegy, hogy ez előtt hogy viselkedett/milyen tanuló volt, amit itt leművel az szánalmas.


Mivel nincs 4K TV-tek, és gondolom most még 1-3 évig nem is lesz, ezért nem lett volna értelme a pro-nak, nagyon jól tetted, hogy játékokat v ettél inkább (ha esetleg nem neten vettél rá, és megtartod, akkor menj fel a store-ba, mert most is hatalmas akciók vannak).

Továbbá a ps5 megjelenése előtt vagyunk ,így ha esetleg 3 éven belül 4K TV-tek lenne, akkor meg eladnátok a ps4-et és vennétek egy ps5-öt, főleg mert visszafelé is kompatibilisak lesznek a játékok (legalábbis többségük)

Arról nem is beszélve, hogy emberek tízmilliói használják a PS4/PS4 Slim-et, és egyik se mondana olyat, hogy "jajj, nem nyúlok hozzá, mert olyan mintha akadna".

2020. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok azok véleményére akik nagyon otthon vannak ebben a témában. Mert én többnyire csak a netes segítségre tudok alapozni. :)
2020. márc. 28. 08:40
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Itt most nem a ps el van a gond és nem is a gyerekkel hanem a neveléssel
2020. márc. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
Elvan kényeztetve...
2020. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell aggódnod, csak agy egy kis időt neki és majd elfogadja a Playstation 4 Slim-et. Lehet, hogy a szíve mélyén egy Playstation 4 PRO-ra vágyott.
2020. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

Én nem akarok más nevelésébe belefolyni, úgyhogy csak a hardverhez szólok hozzá. PS4 pro nevetségesen gyenge 4k hoz, nem tudom miért kezdték el ezt az ökörséget terjeszteni, semmi alapja nincs. Egy 2016 os középkategóriás pc szintjét éri el alulról(sima ps4 meg 2012), ami 1080p re tökéletes volt akkor, azóta meg eltelt 4 év. Én ugyan nem 40, csak 30 vagyok, de 30fps legfeljebb lassú, esetleg körökre osztott játékban tartom élvezhetőnek - ha "nem tapasztalsz akadást" akkor nem tudod mit jelent az akadás, nincs ember a világon aki ne látná hogy mekkora különbség van 30 és 60 között. Játszható, csak épp diavetítés - anno doom 3 at így vittem végig, örültem a fejemnek hogy egyáltalán fut, de attól még szar volt.

Az is erősen meglepne ha a következő generáció akár köszönőviszonyban lenne a 4k val(nem ilyen felskálázott ócskaságokról beszélek, az nem 4k ha minden második pixelt számolsz csak ki, vagy akárhogy máshogy próbálod elsunnyogni), pedig azok a gépek sokkal erősebbek lesznek.

2020. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem mondd meg neki, hogy vehettél volna Pro-t, de legfeljebb 1-2 játékkal, vagy játék nélkül, te tudod, és az rosszabb lett volna. Amúgy én is visszavenném, eldugnám, és azt mondanám, hogy eladtam. Később talán változna a hozzáállása, akkor talán visszaadnám.
2020. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Fentebb megírták már, a gyermek viselkedése tükörkép a helytelen nevelési formulára.

Jöhetnék azzal, hogy amikor apám elhozta a playstation egyet 1998-ben, a hálám alig tudtam visszafojtani, nemhogy még két számítógépet kértem volna mellé...

2020. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, hogy eddig mihez volt szokva. Ha eddig PC-n játszott, akkor teljes mértékben egyet tudok érteni vele, ahogy már előttem is írta a kolléga:

"ha "nem tapasztalsz akadást" akkor nem tudod mit jelent az akadás, nincs ember a világon aki ne látná hogy mekkora különbség van 30 és 60 között. Játszható, csak épp diavetítés"


Jellemzően 40-50+ os emberek nem értik meg, hogy egy 60Hz-es, és 120-140Hz-es monitor között is brutális a különbség, de számomra a 60-75Hz is bőven észrevehető.

Először volt az "emberi szem nem lát 24 képkockánál többet" szöveg, aztán 30, majd 60, és így tovább, csak sokan még mindig viszik tovább ezt a hatalmas okosságot.


Ami azt illeti nekem konzol nem igen kellene, maximum az évenkénti 1-2 brutál (PS) exkluzív játék miatt.

Ott a Horizon Zero Dawn ami PS4 exkluzív, most volt 3 éves megjelenése óta, de hihetetlen gyönyörű játék, állítólag jön PC-re nyáron.

2020. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!