Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre a gyenge gépre milyen...

Erre a gyenge gépre milyen Linux-ot telepítenétek?

Figyelt kérdés

A nővérem laptopjában egy elég gyenge, Amd E2-1800-as CPU van, 4GB ram társaságában. Most Widows 7 megy rajta, de mivel lejárt ennek a támogatottsága, gondolom, hogy majd idővel a cégek se fogját tovább fejleszteni az alkalmazásaikat rá.


A Windows 10-nél már kevesebb esélyt látok, hogy fog akár ennyire is működni, ezért gondoltam a Linuxra.


Fontos szempont lenne a gyenge hardver mellett az is, hogy legyen könnyű átállnia erre a rendszerre. Lényegében csak dokumentum szerkesztésre meg internetezésre használná.


És még valami: lehet úgy telepíteni Linuxot, hogy megmaradjon a D partíció? Az egyik barátom azt mondta, hogy amikor telepítette a Zorin OS-t, akkor mindent letörölt a merevlemezéről.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. márc. 28. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én ubuntut használok :D
2020. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Egy ilyen processzorral rendelkező laptopom is van, és fut rajta a Windows 10, nem sokkal lassabb, mint 7el.
2020. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Elfut rajta a win10 is, de tehetsz rá Linux Mint-et is.

De mentésed legyen az adataidról...

2020. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy XFCE linux mintet javaslok rá.

Azzal elég gyors is lenne.

Természetesen a D partíció is megmarad,ha az irányított telepítést választod,és te magad formázod le a volt C partíciót.

Egy fontos dolog : csinálj 2 giga cserehelye partíciót,és ami hely maradt a C meghajtóból,azt formázd ext4-re.

Windows 10 is még elmenne rajta,de nagyon esélyes,hogy nem érné el azt a sebességet,amit te szeretnél.

2020. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben én is Mintet tennék rá, Cinnamonnal. Ha az túl soknak bizonyul (szerintem nem fog), akkor átállni Xfce-re, vagy akár MX Linux Xfce-re.

Legalább live CD-vel, kipróbálás szinten egy Elementary OS-t (ingyenes) is nézzetek meg, lehet hogy épp az fog bejönni.


A D meghajtó megmarad, ha figyelmesen elolvassátok a telepítő által kiírt információkat. Több weboldalon is lehet találni telepítési útmutatót, pl itt: [link]


Ez éppenséggel Ubuntu, de teljesen mindegy, a Mint, az Elementary, és minden Ubuntu alapú disztró ezt használja.

Ha a "valami más" telepítési módot választjátok, oda kell figyelni, hogy melyik partíció van kijelölve formázásra.

2020. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"megmaradjon a D partíció"

Természetesen lehet úgy is, csak már ne D: meghajtó néven keresd. :)

2020. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

miert olyan sokaig akkarjanez hasznalni?


win7 el is el tud lenni par evig meg


harmat gyenge de szoszerint az az apu proci Brazos


XP t is hasznalnak valakik mivel 2012 es 7-8eves proci ez igy

Windows XP támogatása 2014. április 8-án megszűnt.


xp meg tovabb birta...


linux is ugyan ugy sebezheto aki "ugyes"


ilyen gepet miert kell felteni?


vagy mire gondoltal hogy "cegek nem fejlesztik prograkokat"? Nem tud szovegszerkeszteni? Komolyan?

2020. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!