Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki segítsen! Miért írja...

Valaki segítsen! Miért írja ezt ki?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon hangosan ment a proci hűtőm és beléptem a bios-ba. Átállítottam halkabra és bekapcsoláskor ezt írja ki: Chassis intrude ! Please check your system Fatal Error.

Mit kéne tennem ,hogy jó legyen?



2020. márc. 29. 16:52
 1/8 hypno ***** válasza:
Először talán visszaállítani azt amit elállítottál...Neem?
2020. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom megnyitni a biost. Nem engedi
2020. márc. 29. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
A biosokban van beépítve gépházvédelem, ami letiltja a gép elindulását, ha ki van nyitva a gépház. Ez nagyon megbízhatatlanul működik, ezt célszerű nem bekapcsolni a biosban. A bios resetelésével megoldódik a probléma, azt a beállítást ne piszkáld. Ha alapból be van állítva, akkor kapcsold ki.
2020. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És hogyan tudom újraindítani a biost?

Azt hallottam ,hogy az elemet kell kiszedni az alaplapból és utána jó lesz,de a videókártya mögött van amihez nem szívesen nyúlnék hozzá ,mert egy 2080 elég borsos áron van és ha valamit elrontok akkor nagy baj van...

Nincs valami más megoldás? Nem szeretnék a gépbe belenyúlni.

2020. márc. 29. 17:40
 5/8 hypno ***** válasza:

#4


"Nem szeretnék a gépbe belenyúlni"


Pedig muszáj lesz.

Esetleg előtte bogarászd át az alaplapod kézikönyvét, hogy mit ír a BIOS resetről, illetve hogy van-e más lehetőséged az elem eltávolításán kívül.

2020. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jumper áthelyezése is megoldás. A jobb alaplapokon még külön biosreset gomb is van.
2020. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha hangos volt akkor nyílvàn hűtötte lefelé... Nem kéne piszkálni azt amihez nem értesz.
2020. márc. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Automatikus beállításra mentem...
2020. márc. 29. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!