Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baj ha a laptopomon csak 1 c...

Baj ha a laptopomon csak 1 c meghajtó van semmi más?

Figyelt kérdés

2020. márc. 30. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem, 1 tárolóegység, 1 használható partícióval normális manapság már főleg (de amúgy van rejtett partíció is a rendszer számára stb.)

Régen volt szokás több részre osztani.

Ha viszont bedugsz egy pendrive-ot / külső háttértárat, akkor lesz más meghajtó is.

2020. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen baj, ram-ra, processzora és vmilyen szinten videókártyára is szükséged lesz. A hűtésről már nem is beszélve.


Ha a kérdés arra vetül, hogy pusztán 1 partíció létezik a gépeden, az természetesen nem probléma. Azért érdemes több felé szabni, mert ha végzetes baj van az operációs rendszerrel, legtöbbször a rendszer meghajtó letörlése és újratelepítése a megoldás. Ez esetben, minden adatod elveszik. Míg, ha készítesz egy D meghajtót, ahova a szükséges adatait (munkával kapcsolatos, vagy filmet, családi fotók) vannak feltéve, és meghal a rendszered, újratelepítés után a D meghajtó minden adata megmarad számodra.

2020. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
80%
nem ha szepen rendbe tartod, ami neked lesz elonyos
2020. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
#2-es láttár már laptopot? ..
2020. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem laptopom van kb 350 Gb belső tárral, amit 50 gigákra daraboltam. Nem hinném, hogy ez olyan régimódi lenne!

Típus szerint vannak külön az adatok, meg van egy amin csak a programok, installok vannak..

Könnyebb védeni, karbantartani, biztonságimenteni is mint az egész kócerájt egyszerre kezelni...

2020. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul van meghajtó ami más fájlrendszerű, mert a régebbi dolgok azt támogatják, arról tudnak csak futni.
2020. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszel magadnak vagy egy külső HDD-t / SSD-t. Vagy 1 NAS-t amire rámásolod a fontos cuccokat fénykép, videó,...és nincs gond ha meghalna a géped vinyoja.


Ennyi.

Pl ilyenek a WD-töl (Én csak azt használom, de vehetsz mást is, csak példa.) a Western Digital Elements Portable széria a My Passport Ultra széria a My Cloud Home. Ezek szerintem nem olyan drágák, és alap dolgokat (nem az UHD 4K film 80-100 GB-vel) simán rátudsz menteni.


Továbbá a NAS-t online is eléred.

Szóval válaszd amelyik neked jó.

2020. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2020. márc. 31. 12:30
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
7-esnek igaza van, ez is lehet egy megoldás. :) Én előfizetek az Office 365-re és jár hozzá egy TB Onedrive tárhely... (alapból is van 5GB-od) Almáéknál 50gb-os felhőre fizetek elő, az 300 Ft havonta. De alternatíva lehet a Google Drive is, itt 15GB az alap és kb. ugyanazok az árazások, mint a fenti két cégnél.
2020. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!