Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek van hiba ebben a...

Szerintetek van hiba ebben a gép összeállitásban?

Figyelt kérdés

CPU: Ryzen 3900x

CPU Cooling: Artic Liquid Freezer II 360

MOBO: ASRock X470 Taichi

RAM: Corsair Vengeance LPX 2*16GB 3200Mhz, CL16

SSDs: Crucial P1 1TB (OS, programs, 1-2 játék), Corsair MP510 960GB (Premiere Pro fájlokhoz és vágandó videókhoz)

PSU: EVGA SuperNova 650 GQ Semi-Modular


Ez igy fél millio forint lenne kb. Premiere Prohoz használnám leginkább. Annyi hogy még videókártyám nincsen kinézve, ajánlat 80-90k környékén?, (nvidia érdekel csak!)



2020. ápr. 1. 23:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Hiba alatt azt értem, hogy valami esetleg felesleges overkill lenne, vagy valami gyenge a többi alkatrészhez képest így bottleneck lenne
2020. ápr. 1. 23:41
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt, az X470 is jó lesz, BIOS frissítés viszont kell, azt mindenképp kérj hozzá.


Corsair MP510 helyett én lehet Samsung 970 EVO Plus-t vennék, tekintve hogy egy árban mozognak. Alzát nem veszem figyelembe, putri egy webshop, erősen ajánlott kerülni, híresek a garanciáztatás problémákkal.

2020. ápr. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Az alaplap overkill, MSI B450 Tomahawk mellett már kimaxolt a 3900x, ha mindennapi használatra szánt OC a cél, nem a rekorddöntögetés. Ennek többek között a nagyon hatékony zen2 architektúra az oka. Ugyanemiatt a hűtő is overkill, mert a fentebb említett overclock mellett is a 180W a processzor hőkibocsátása, amihez egy közepes méretű toronyhűtő is némán lehűti a 15 ársávban, pl BQ Shadow Rock 2. Ez a kombó egy 3950X-hez lenne realisztikus. Ha tervben van a vásárlása, akkor nem szóltam, egyébként csak öntöd ki a pénzt az ablakon.


A ram túl lassú. 3200MHz a budget opció 150 ezres konfigurációk részére, ebben az ársávban viszont már nyugodtan elmozdulhatsz az 4000MHz irányába.


Ha csak olcsó nvidia videokártya érdekel, akkor a videokártya opcióid (pl GeForce GTX 1660 SUPER = 125W) semmit nem fogyasztanak, így a teljes konfiguráció maximális fogyasztása alig fogja a 300W-t elérni. Ehhez felesleges 650W tápegység, egy hasonló minőségű 400W is elég, 20 ezer alatt is kapható néma gold, pl BQ Pure 11. Hacsak nem tervezel később ehhez is kettő darab RTX2080Ti-t.

2020. ápr. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
annyit tudnod kell az aio hűtés nem a legjobb. Cooling: Artic Liquid Freezer II 360 ez közelében nincs teljesitményben és hangosabb is mint egy 28 ezres komoly csúcs léghűtés pl: be quiet! Dark Rock 4 Pro vagy Noctua NH-D15. Teszteken megtudod nézni egy 58.000 FT os komolyabb vizhűtés: NZXT Kraken X72 tudja az általam felsorolt, léghűtések teljesitményét és "halkságát"
2020. ápr. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*még mindig azt mondom, ha nem csak disz miatt kell akkor a csúcs léghűtések sokkal jobbak, kivéve az épitett vizhűtéseknél, de az 100.000 től indul.
2020. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2. azért a Corsairt venném, mert az 5kval olcsobb, viszont gyorsabb egy picit.


3. De a B450 már kezd elavulni, nem? Fontos még a hang minoség, mivel a jelenlegi Gigabyte Z97 Gaming 3on kicsit zajos. Szeretném huzni a procit, bár sokat nem értek hozzá, mielott kifogynanak a készletek egy ideig vagy felmennek az árak szeretnék venni, igy ezt a configot másfél hét alatt dobtam össze. Én azt olvastam ASRock oldalán, hogy 3000-es Ryzeneknel 3200-at képes kezelni, de abban a táblázatban nem vagyok biztos: [link]


Azon gondolkodom jelenleg hogy használtan vennék egy 1070-et 80 körul, csak félek kicsit használt kártyát venni bányászok miatt (aki hirdeti azt mondja német import, de 3-4 1070-et is árul igy kicsit érdekes)


4. A Dark Rock 4 Prot is nézegettem, viszont az nagyon nagy huto, és szerintem a memoriaslotokbol is elvenne kettot. Errol a vizhutorol amugy azt mondjak sokan hogy nem igazán hangos és szerintem halkabban megbirkozna nyáron is a nagyobb hofokokkal.

2020. ápr. 2. 09:16
 7/10 anonim ***** válasza:
nyáron sem fog tudni annyit mint egy Dark rock 4 (nem pro) és oda befér 4 ram is. Illetve vengeance ramok beférnek a pro alá is. hidd el kivan az találva ezek a léghűtés csúcsai, sokkal többet tudnak mint ez az aio közt olcsóbb hűtés.
2020. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A B450 ugyanaz a generáció, mint az X470, egyszerre avulnak el.


A hangminőségnek semmi köze nincs a chipsethez, az alaplap teljesen más részén találhatóak. A probléma azzal van, hogy a gépház belseje tele van elektromos zajjal, ezért ha jó hangzást akarsz, akkor a DAC-t ki kell emelned a gépházból, és mindenképpen külső megoldást (vagy külső hangkártyát, vagy DAC + erősítő) kell használnod. Különben mindenféleképpen zajos lesz.


A ramokat a tomahawk oldaláról néztem, nem néztem, hogy a taichi nem tudja garantálni a 3200MHz-nél gyorsabbakat.

2020. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
GTX1070 fogyasztása 150W, így sem indokolt a 650W, az ilyen nagy teljesítményű tápegységeket két videokártyához találták ki.
2020. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Használt 1070 80 ért elég drága, ha csak nem valami nagyon jó állapotú garanciás, limitált szériás vagy akármi...
2020. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!