Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám frisstíeni a...

Hogyan tudnám frisstíeni a firmware-t TL-WR841N típusú routeremet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a krédésem, hogy a TL-WR841N típusú routeremet lehet e frisstíeni a V11-es hardware-nél magasabb szintű firmwarrel? Örülnék neki, ha tudnám használni IPTV-hez is, de a V11-nél még ilyenre nincs lehetőség.

2020. ápr. 2. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Kereső:

[link]

2. találat a gyártó hivatalos letöltési oldala:

[link]

ahol kiválasztható a V11-es hardverrevízió:

[link] v11/

és elérhetőek a legfrissebb firmware-ek:

[link] v11/#Firmware

köztük a legfrissebb 2016-09-07-kori keltezésű

[link]


Vagy az előbbi keresőoldal 7. találata az OpenWRT oldalára vezet:

[link]

ahol kiderül, hogy az OpenWRT 18.06.8-as verziója megy fel rá.


De a DD-WRT is rámegy:

[link]


Persze csak óvatosan a 3. féltől származó firmwarekkel - érdemes elolvasni előtte a telepítési leírásokat.


Egyébként hogyan jön képbe az IPTV? Hogyan (milyen portokon keresztül) van bekötve a TP-Link router a rendszerbe - a szolgáltató végponti eszköze (modeme, modemmel egybeépített routere) és az IPTV set-top box közé?

2020. ápr. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanennek a router -nek a V9 -es hardver verziójú példánya van meg sok éve. Anno a gyártó weboldaláról töltöttem le a firmware (fw) -t okostelóra és azon bontottam ki a .zip fájlt, majd arról (a gyártó nem ajánlja a wifi -n át történő frissítést!!!) frissítettem wifi -n keresztül. Semmi gond nem volt, de a gyári SSID megváltozott (az új fw -ben az SSID 2 karakterrel rövidebb valamilyen oknál fogva), viszont a gyári jelszót ugyanúgy elfogadta. Utána manuálisan újra konfiguráltam, nem bízva abban hogy a korábbi fw -ből mentett biztonsági mentés (backup) kompatibilis lenne, majd utána készítettem egy friss backup -ot.
2020. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most olvastam át újra a kérdést...

A V11 -es hardver -re csak V11 -es firmware rakható.

Az IPTV boxok tudomásom szerint IGMP protokollt használnak, amit már a V9 -es is tud (nekem is van egy IPTV box a TP-Link TL-WR841N után és működik, viszont NAT -ot igényel. Vagyis a TL-WR841N WAN porton kap netet és a DHCP szerver is megy rajta. Ha LAN porton kap netet és AP -ként használod (DHCP szerver nélkül), akkor az IPTV nem fog működni statikus IP -vel sem (tapasztaltam), viszont ami érdekes, hogy WDS bridge -et használva vezeték nélküli megoldás esetén is ment utána az IPTV (ezt is kipróbáltam)).

2020. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!