Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek normális adatok?

Ezek normális adatok?

Figyelt kérdés

A cpu hőmérsékletére és a cpu ventilátor fordulatszámára gondolok. Szerintem nagyon magas értékek.

A ventilátor állandóan 6000 körül pörög, hangos mint a nem tudom mi.

Igen,már kitisztítottam múltkor a CPU hűtőt stb, ha valaki ezt tanácsolná.

Régi a hűtőpaszta is a procin.

Ha teszek új pasztát és még plusz egy ventilátort, hogy szívjon be némi friss levegőt a házba, akkor megoldódhat ez a probléma ?


Köszi a válaszokat!


Értékek.: [link]



2020. ápr. 2. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
itt egy újrapasztázás nagyon sokat tudna segiteni ez a legfontosabb. MX-4
2020. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A paszta segíthet 2-3 fokot, de eleve milyen hűtő van ezen a procin és milyen házban van?


Nekem is van egy ilyenem AC Freezer 64 Pro hűtővel Gigabyte GZ-M1 házban. Nem volt mostanában takarítva és már eléggé ráférne és a ház sem a legszellősebb a világon, de így is csak 40-41°C a proci és 960-as fordulatszámmal megy a ventilátor filmnézés mellett.


Ha gyári hűtővel hűtőd, az a Phenom II és Bulldozer korszakban elég gyatra volt. Nem sokat fog segíteni rajta az újrapasztázás.

2020. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

csak 2-3 fokot !?

akkor már csak a plusz ventilátorban bízhatok.


Ehhez a procihoz milyen hűtőt ajánlanátok ?

2020. ápr. 2. 16:20
 4/7 A kérdező kommentje:

Biosban volt erre beállítás, hogy CPU Quiet Fan.

Azt beállítottam slow-ra.

Hát mintha kicserélték volna, olyan csendes.

Viszont így 50 fokos a proci, bár eddig is ekörül volt.

2020. ápr. 2. 16:42
 5/7 A kérdező kommentje:

Már megrendeltem a plusz ventilátort is és a pasztát.

Remélem nyerek így jó pár fokot.

2020. ápr. 2. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A hőmérsékletekkel nincs probléma. Két dolog történhetett:

A - elállítódott a ventillátor görbéje így nagyon hamar felpörgeti maximumra. Ezt szoftveresen tudod javítani bios-ból általában vagy valami programmal, amit a gyártó ad.

B - elromlott a ventillátor visszajelzése/vezérlése és ezért az alaplap folyamatosan maximumon pörgeti. Érdemes lehet átdugni a ventillátort egy másik csatlakozóra, esetleg másik ventillátorral kipróbálni.

2020. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


Már írtam az előbb, hogy ki volt kapcsolva a BIOS-ban a csendes CPU ventilátor mód. Ott volt 3 beállítási lehetőség (Lassú, közepes és gyors).

Beállítottam a lassúra és most hihetetlen csendes lett.

Terheltségtől függően tudja már állítani a fordulatszámot.


Egyébként, ha bekötöm a plusz ventit, akkor annak is lesznek ilyen beállítási lehetőségei?

2020. ápr. 2. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!