Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek az első asztali...

Szerintetek az első asztali gépemet össze merjem rakni egyedül?

Figyelt kérdés
Eddig mindíg laptopjaim voltak, de nyár felé szeretnék venni egy asztali gépet. Az alkatrészeket ki is néztem, viszont nem tudom az összeset egy helyről megvenni, tehát nem tudnák mondjuk már készen kiszálltani, mert külön-külön venném az alkatrészeket. Még nem raktam össze számítógépet, és tegnap előtt még azt se tudtam, milyen alkatrészek vannak benne, csak néztem videókat, és mostmár ennyit tudok, meg hogy kb. mit hova kell tenni. Szerintetek addigra tudnék gyűjteni videókból annyi tudást, hogy össze tudjam rakni egyedül? Vagy inkább bízzam rá valakire?
2020. ápr. 2. 21:26
 1/8 anonim válasza:
Ennyit mondok:Ne! Véletlenül rossz foglalatú RAM-ot veszel, rossz MHz-est, nem kompatibilis processzort, gyenge videókártyát...
2020. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem bonyolult :) jobban utána olvasva / pici segítséget kérve megoldható én 14 évesen csináltam az első gépem :D
2020. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Írd le milyen alkatrészeket néztél ki, árral együtt.
2020. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki összeállítja a neked legmegfelelőbb és mindennel kompatibilis alkatrészek listáját, onnantól már gyerekjáték összerakni. Én azt hiszem 15 évesen raktam össze az első gépem mindenféle tudás nélkül, és semmi nehézség nincs benne, azóta már rengeteget összeraktam. Ha bármi problémába ütközöl, meg ott a net.
2020. ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel egy asztali pc-ben gyakorlatilag minden csatlakozó "bolondbiztos", ezért csak szándékosan, fizikai erő hatására lehet fordítva összedugni. Ezért azt ajánlom,hogy bátran állj neki. A nyárig még megnézhetsz jónéhány összeszerelős videót és mire élesben kell csinálnod menni fog. Elárulok valamit: itt a gyakorin a legnagyobb hozzáértők sem úgy születtek, hogy a kisujjukban volt a számítógép szerelés minden csínja-binja. Mindenkinek volt egy első, félve összerakott gépe. Tehát bátran állj neki és ha valami nem megy, kérdezd meg a gyakorin.
2020. ápr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hypno ***** válasza:

Nem ismerlek, szóval nem tudom mennyire vagy kétbalkezes és hogy mekkora feladat a szövegértés.


Viszont ha egy villanykörtét ki tudsz cserélni és vissza tudsz nyomni egy kismegszakítót, akkor ez is menni fog.

2020. ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én talán még 10 sem voltam, mikor már könyékig túrtam a PC-kben és akkor azért még volt bőven elrontanivaló. Az AT tápcsatlakozót rá lehetett dugni fordítva az alaplapra, az IDE és floppy csatlakozókat sokszor szintén, a processzor órajelét, feszültségét, szorzóját jumperekkel kellett beállítani.


Ma már semmi ilyen nincs, mindent csak egyféleképp lehet bekötni. Amíg követed a hardverek mellé adott használati utasítást, nem lesz gond. Általában egyedül a HDD és Power ledeket lehet fordítva bekötni, de így is a legrosszabb, ami történhet, hogy nem világítanak.

2020. ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azért elsőre nem merném jó szívvel javasolni, hogy egy komoly gépet te magad összerakj. PCX.hu-n van gépösszerakó, kiválasztod a részegységeket, és ők valami bagatell összegért (talán 1500 Ft?) összerakják és letesztelik.

Ma informatikusként dolgozom, tegnap 3 gépet kellett szétszednem-összeraknom, ma már túlvagyok egy optikai meghajtó szétszedésén és javításán (igen, 2020-ban is van ilyen), meg egy memóriacserén. Szóval minden nagyképűség nélkül: nem gondolom magam amatőrnek. De hogy életem első gépét egyedül raktam volna össze? Dehogy. Persze, mondják: nagyot hibázni nem lehet. És egy mai PC-nél már tényleg nem. Bár mondjuk az, hogy minden bolondbiztos, az nem teljesen igaz, az előlapi LEDek, power, reset csatlakozóit ha óvatlan az ember, össze lehet keverni. És akinek nincs rutinja, az össze is tudja keverni. Elsőre az ember általában izgul, és nincs benne tapasztalata. Esetleg ha tudsz valahonnan egy roncs képet szerezni, én javaslom, hogy azon gyakorolgass, hogy mire oda kerül a sor, ne akkor érjen a sokk, hogy nem tudod, hová kell bedugni a power LEDet. ;) (Az egyes alaplapok persze eltérőek, de sokat tud számítani, ha az ember egyszer-kétszer tét nélkül átél hasonlót.)

2020. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!