Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez merevlemez hiba lenne?...

Ez merevlemez hiba lenne? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Személyi számítógépem egy 60 gb méretű ssd-vel és egy 1 tb-os hdd-vel üzemel, illetve nem mindig üzemel. Ha be akarom kapcsolni hol elindul-hol nem, épp ezért telepítettem újra Karácsonykor a rendszert, viszont néha előjön a hiba azóta is, főleg ha játszani próbálok. A windows az ssd-n van nagyrészt, a dokumentumok, programok stb. át van helyezve a hdd-re, ami a D meghajtó lenne, de nem tölti be. Most sikerült elindítani úgy, hogy csak a C meghajtó "megy". Egyébként ha hdd szokásos hangja is megszűnt, ha lehúzom róla a kábelt és visszadugom akkor egy párszor felpörög, majd olyan, mintha kattogó hangja lenne.

Jól sejtem, hogy a hdd-nek annyi? 8 éves konfig amúgy.



2020. ápr. 4. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
HD Sentinel program a barátod. Letöltöd és megnézed, hogy mit mond. Ebből könnyen kiderül, hogy van-e hibája a merevlemezednek.
2020. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na de nem is látja a gép a merevlemezt. Sentinel-t meg még nem tudtam feltelepíteni, mert winrar is azon a meghajtón lenne...
2020. ápr. 5. 00:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó kifogás. Csak éppen a Windows az XP óta ki tudja bontani a zipet. És minek Winrar? A 7zip ingyenes és mindent megcsinál.
2020. ápr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És egy kétszer ekkora ssd még 10 ezerbe sem kerül.
2020. ápr. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyenge kifogás igazad van, csak éjfél körül nem volt nagyon kedvem kínlódni vele. Felraktam a hdd sentinelt, de ez sem látja a merevlemezt(D). Most meg ha be akarom kapcsolni a gépet, nem találja az op. rendszert sem, nem indul el
2020. ápr. 5. 11:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha tényleg kuka a merevlemez, akkor inkább új gépet vennék, mert most csak a processzorral nincs baj, meg az alaplappal. A videókártya is köcsögöl néha, tápegység "tavaly ment ki" most egy gagyi van benne, ssd kicsi, hdd nem működik, ram meg csak 1333 mhz-s. Az új gépre kicsit sajnálok 200+ ezret, mert nem használnám ki annyira.
2020. ápr. 5. 11:25
 7/7 A kérdező kommentje:

Hard Disk Sentinel szerint: Ssd kondíció 86%, Hdd kondíció 54% (30 hibás és 38 gyenge szektor)

Szóval nem sok van hátra már neki

2020. ápr. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!