Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi ventilátor csatlakozó...

Alaplapi ventilátor csatlakozó? (Sürgős! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég vettem egy új alaplapot, viszont ezen a lapon csak egyetlen egy darab 4 pines csatlakozó van, amire a processzorhűtőt tudtam rácsatlakoztatni, jelenleg ezért le van véve a ház oldallapja, viszont ugye nem véletlenül lettek kitalálva a házventilátorok...


Arra gondoltam, hogy veszek egy sata-s vagy egy molex csatlakozós elosztót, ami 2 vagy több 3 pines csatlakozót csinál, konkrétán milyen ilyen termékek vannak? (NZXT H500-as házam van)


Szeretnék egyébként venni 2 DB Be quiet! Pure Wings 2 ventilátort is, ezeknek is 3 pines csatlakozó kell? Mert ha nem, akkor most felesleges lenne megvennem ezt, dobhatnám a kukába egy hét múlva, ha a Be quiet-nek meg 4 pin kell. Esetleg tudtok ajánlani jobb házventiket is? Ha van valakinek tapasztalata írja le kérem!


Köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 5. 09:26
1 2
 1/12 hypno ***** válasza:
53%

Valamit nagyon benézel.

Én nem tudok olyan alaplapról, amin csak a processzorhűtőnek van konnektor.


Kapd elő az alaplap kézikönyvét (adták hozzá) és nézd meg hol vannak azok a csatlakozók.

Tizet teszek egy ellenében, hogy fogy találni legalább 2 db-ot.

Ha ez meg van és több kellene, akkor egyszerű Y kábellel megoldható a további osztás.

2020. ápr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szia,

Nekem is Pure Wings 2-k vannak a gépembe, 3Pines a csatlakozójuk.

2020. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Használtan vettem (Asus H61M-F) nincs kézikönyve

#2 Köszönöm!

2020. ápr. 5. 11:35
 4/12 A kérdező kommentje:
Van egy szintén 4 pines csatlakozó rajta, de azzal semmit sem érek
2020. ápr. 5. 11:37
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

[link]

2db 4 pin-es csatlakozó van, egy a procinak, egy a ház hűtőnek.

Sima 3pin-molex átalakító jó és rá lehet dugni egyből a tápegységre, annyi, hogy mikor bekapcsolod a géped mindig maximum sebességen fog forogni, nem lehet állítani a fordulatszámot.

Ha állítgatni is szeretnéd, akkor pedig van külső ventilátor szabályzó, amit az első 5.25 colos helyekre lehet berakni, pl ilyen:

[link]

Ezekre átlagosan 4-6 db kábelt tudsz rákötni.


amúgy sem kell a kukába dobni, ha 4 pin kell egy ventilátornak, mert a 4. pin csak az esetleges megvilágítás miatt kell (pl ledes), ha 3 pines csatlakozóra dugod rá és szabadon marad a 4. pin, épp úgy menni fog, mint 4-gyel, csak nem világít.

2020. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

A Google a barátod:

1 x USB 3.1 Gen 1 csatlakozó támogatása további 2 USB 3.1 Gen 1 port

1 x USB 2.0 csatlakozó támogatása további 2 USB 2.0 port

4 x SATA 3Gb / s csatlakozó (k)

1 x CPU ventilátor csatlakozó (k) (4 tűs)

1 x ház ventilátor csatlakozó (k) (4 tűs)

1 x 24 tűs EATX tápcsatlakozó (k)

1 x 4-tűs ATX 12V tápcsatlakozó (s)

1 x Előlapi csatlakozó (ek)

1 x előlapi audio csatlakozó (ek) (AAFP)

1 x Belső hangszóró csatlakozója (ek)

1 x CMOS áthidaló (ek)

2020. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 miert nem? 1 ventit maris rakothetsz


ha szimplan csak tapra kotod ventit akkor maxon porog mindeg es hangos

plusz koltseg ha veszel hozza fordulatszam szabalyzot de akkor kezileg tudod kapcsolgatni


nem szeretsz "moddingolni"? "sufni"-zni?


mert mindenbol kilehet a maxot hozni, vagyis remelem nem akarod azt az 1 4pint kihasznalatlanul hagyni

leginakabb cpu hutesevel kell osszehangolni mert akkor nagson hasznos ha pwm ben mennek mar ketten

2020. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 os mar meg is valaszolta

pontosan 3pint is ratudsz nyomni de jobb lenne 4pinest venned oda


4. nem a vilagitasert felel


ellenben ha igaz ma mar PWM el osszehangolt vilagitosok is vannak vagyis terhelestol (fordulattol) fuggoen valtozik a szine


Xy4

2020. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam a 4 pinesre rákötni a 3 pinest, de nem igen akart működni.


Rendeltem egy ilyen elosztót:

THERMALTAKE Commander FX


Ezen 10 (!) DB 3 pines csatlakozó van, az életbe nem fogom kihasználni, de legalább ha még veszek kettőt, akkor lesz annak is csatlakozója, plusz nem volt olyan drága, egyébként ezen vajon lehet szabályozni a ventiket?

2020. ápr. 5. 16:18
 10/12 hypno ***** válasza:
100%
Így kell a 4 pines konnektorra 3 pines ventilátort dugni. (És fordítva 3 pinesre 4 pinest) [link]
2020. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!