Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szóba jöhet a léghűtés ilyen...

Szóba jöhet a léghűtés ilyen gépnél?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy Strix 570-E alaplapom, két Trident Z RGB memoriám lesz (azért mondom mert ezek RGB-sek) és egy 3900x-em. Sajnos ahhoz hogy huzva is menjen az a procit elég nagy huto kéne, viszont az eltakarna pont az osszes világitást (uveg oldala lesz a gépháznak, számit a megjelenés). Van esetleg olyan huto ami ezeket nem takarna el? Vagy a vizhutés marad csak? Nem bánom egyáltalan ezt az opciót, sokkal jobban tetszik, igaz drágább, de ez nem baj. Egyetlen félelmem hogy esetleg valami beszrik benne, és tönkre teszi a gépem, erre tudom kevés az esély de fenáll és félek.. Egy Corsair H150i Pro RGB-t néztem ki egyébként és egy Artic Liquid Freezer II 360-at, de a Corsairnek jobban tetszik a megjelenése, nevesebb márka és 2vel ellentétben 5 év garanciát adnak.

2020. ápr. 5. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ha már vízhűtőt veszel, szerintem ne add a 240-esek alá. A 120-ast jó pár léghűtés is veri simán, azzal meg ott vagy, ahol voltál ugye.
2020. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
360asat vennék mindenképp, árban is jobb arányban vannak
2020. ápr. 5. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá. Meg így, hogy ekkora procit húzol, nem is árt. Bár ezeket még úgy nézem, annyira nem érdemes. Talán a 4000-esekben "benne lesz hagyva" annyi teljesítmény, hogy megérje külön erre gyúrni. Ezek a procik az "éghajlathoz" képest a legoptimálisabbra húzzák magukat ahogy hallottam róluk. Lényegesen többet aránytalanul drágán tudnál kisajtolni belőlük.
2020. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt látom hogy ezek nem igazán jók OChez, de amit magátol boostol is boven elég lesz, csak persze minnél többet bir annál jobb
2020. ápr. 5. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Vizezni akkor van értelme ha custom loopot csinálsz és tuningolsz, vagy ha nagyon kicsi a ház és nem fér el egy normális léghűtő - vagy ha kifejezetten szeretnél, és nem érdekel hogy van-e egyakorlati haszna. A pumpa hangos, egyel több hibalehetőség, a ventilátorok ugyanúgy adnak hangot, egy jobb léghűtő simán hozza a szintjét egy 240, de akár egy 360as AIO nak is, és pl egy dark rock pro mocskosul jól néz ki, de lehet kapni karácsonyfát is jó teljesítménnyel ha az minden vágyad. Szóval igen, egyértelműen szóba jöhet léghűtés, 3900x PBO val ~25 százalékkal kevesebbet fogyaszt mint egy megrángatott 9900k(5ghz), nem mondom hogy kevés a 150-160W, de nem olyasmi ami irreálisan sok lenne léghűtésnek, 12 ezer körül vannak már 200+ TDP re értékelt hűtők. Én inkább +2 ram stickbe fektetném a pénzt, a dual channelnek több gyakorlati hasznát vennéd, pláne 12 maggal.

#3 az egyetlen különbség hogy nem kell kézzel szarakodni a tuninggal, magától addig emeli az órajelet ameddig bírja, nem látom mitől lenne jobb ha plusz teljesítményt hagyna az asztalon. Ettől meg mégeri a jobb hűtés, a plusz teljesítményt ugyanúgy megkapod, csak a tuninggal kell foglalkoznod.

2020. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5. Úgy értettem amit te is írtál, hogy figyelembe vettem a szilikonlottót. Lehet az ő procija egy 15k-s hűtővel hozna +10% teljesítményt, de ha nincs szerencséje, akkor a 25k-al csak 7-et.(csak mondtam valamit). Nem olyan, mint az Intel, hogy benne hagy vagy 1ghz-t, hogy az egyenlítőn is úgy menjen, mint a sarkkörön.

Custom loopot is rakhat rá vagy hűtheti ln2-vel, de nem tudjuk mi éri meg a kérdezőnek.

2020. ápr. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vegul egy elengedtem a vizhutést, helyette Noctua hutot veszek, egy NH-D15-ot, overall ugy tudom az a legjobb, még a DRP4et is kicsit lehagyja. Vagy lehet várnom kéne a hutovel, és alaphutovel megnezni mit tudok elérni? De mondjuk abbol se tudnek meg sok mindent, mert nem maxolodna a proci nagy homérsékletek alatt
2020. ápr. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!