Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A régebbi Macbook Air (2014-20...

A régebbi Macbook Air (2014-2015-ös modell), amely rendelkezik 8GB rammal, megfelelő lenne számomra?

Figyelt kérdés

Van most egy Windows 10-el "megáldott", "gamer" laptopom (Lenovo Y520) aminek a megvételét már legalább 10x megbántam, a következők miatt:


- Sima HDD van benne, így eszméletlen lassú,

- Elvileg négy magos I5 processzor van benne, 8GB DDR4 rammal, de így is képes szétfagyni az Opera 2 megnyitott ablaknál, vagy egy Excel munkalap (Nincs vírus a gépemen, elvileg a Windows frissítés fogja le..)

- Baromi nehéz hurcolászni (2.5 kg), főleg hogy kollégista vagyok, 95km-re.


Így azon gondolkodom, milyen olcsó alternatívával tudnám kiváltani a iskolai (Office programok kezelése, PDF megnyitás, stb) és casual felhasználói (internetezés, filmnézés, videózás) igényeimet egy nem Windows operációs rendszerrel működő laptoppal. Linuxot azért nem szeretnék, mert őszintén szólva, nem szeretnék tovább bíbelődni a számítógépem frissítésével, vagy azzal hogy külön driver packokat szedjek le egy nyomtató használatához, magyarul nekem egy olyan eszköz kéne amit pofon egyszerű használni, amolyan "plug and play" formában.


A keretem elég szűkös (150 ezer alatti), így egy új Macbook Air ki is esett a választási lehetőségből, ezért gondolkodtam azon, hogy megveszek egy régebbi modellt, pl: Facebook Marketplacen ilyen 130-135 ezer forint körül árulják a 2014/2015-ös modellű gépeket, amelyek egész barátian hangzanak.



2020. ápr. 17. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél bele egy normális, nagyobb SSD-t meg plusz 8GB RAM-ot és nem lesz ilyen gondod. A HDD miatt van minden gond.
2020. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Általad említett Mac, abszolút csalódás lesz, én még a 2017-es Air-t sem ajánlanám a képernyőfelbontás korlátai miatt. Hallgass a jó szóra. Add el a Lenovót, rakd hozzá az említett összeghez. 300-350 ezer körül már kapsz egy használható 13"-as MacBook Pro-t, ami évekig becsülettel ki fog szolgálni. A Lenovót pedig egy életre felejtsd el. Az ismerőseimnek (unokahúgomnak is) akik ezt a márkát vették, mind járt szervizben a gépe valami miatt...
2020. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!