Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet ajánlotok...

Lacabástya kérdése:

Milyen tápegységet ajánlotok egy AMD RX480 OC, és egy I5 3470 3.20 MHZ-hez? A ram 8GB a többi gyári alkatrész Pc: Acer Veriton M4620G A mostani egy FSP 500W de tönkre mehetett mert laggolnak a játékok és utána kikapcsol a gép.

Figyelt kérdés
A keret 15-20 ezer forint lenne,és játékra alkalmas kellenne

2020. ápr. 22. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy túlmelegedés miatt (is) vannak azok az akadások?
2020. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
22%

Csak a videókártyád 300 wattot meg tud enni.

[link]

A proci 77 Wattos.


Itt láthatod, ha kicsit pakolod meg, akkor is bőven 600 watt felett van a csúcsteljesítmény, 750 wattos tuti elég. Dzépen ki is számolhatod:

[link]


Ezt venném:

[link]

2020. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

500 wattnak elégnek kellene lennie, de akkor vegyél 600 wattosat.

Én 1,5 hónapja vettem szintén FSP-t, Hyper K 600-at, nagyon jól bírja

Mondjuk most 19k.... én még 16-ért vettem.

De azért érdemes lenne megnézni más is, mert csak a táo miatt nem feltétlenül kellene lagolniuk a játékoknak.

nem melegszik túl valami? nézted a hőmérsékleteket? ki vannak takarítva a hűtőbordák?

2020. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy mivel brand pc nem biztos, hogy a sima ATC táp pont jó bele! azért nézd meg alaposan a táp méreteit, hogy bele lehet-e tenni egy szabvány tápot!
2020. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Túlmelegedés nem volt mert leszedtem a gépház oldalát és egy szobaventillátorral hűtöttem,így a kártya felülete is picit melegebb volt szobahőmérsékletnél. Azonban most jött egy kék halál játék közben aminek egyáltalán nem örülök. Hiba kód:WHEA UNCORRECTABLE ERROR. A videokártya egyébként tegnap jött vissza szervizből frissen újragolyóztatva (reballing) és kitakarítva. Egyszer csak narancs sárga képernyő és ez a kékhalál.

A gép Januárban lett újratelepítve windows 10 prora. Kérlek segítsetek mert tényleg nemtudom már mit tegyek hogy működjön

2020. ápr. 22. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:
ja hogy friss szervizes a kártya... hát akkor lehet, hogy nem sikerült nekik a javítás...
2020. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát az jó mert akkor 17 ezer ment ki az ablakon. Amit teszek hogy most kikapom a kártyát és átváltok integráltra. Ha úgy nincs hiba akkor veszek valami olcsó gtx 750 ti-t vagy valamit csak működjön már
2020. ápr. 22. 16:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#2

"Csak a videókártyád 300 wattot meg tud enni."

Ez eléggé hajmeresztő állítás.

Az AMD Radeon RX 480 egy darab 6 tűs PCIe tápcsatlakozóval rendelkezik ( [link] ), ami 75 W-tal terheli meg maximum a 12 V-os ágat. Ehhez jön a PCIe aljzat, ami a 12 V-os ágon max 75 W-tot, a 3,3 V-os ágon max 9,9 W-tot vesz fel ( [link] ).


Ez összesen 160 W.


"A proci 77 Wattos."

Az a TDP-je ( [link] ) - de tervezés során jó kiindulási alap.


Ha mindent egybevetünk, nem lesz több 400 W-nál az össz tápfelvétel. Ehhez egy 500 W-os minőségi tápegységnek elegendőnek kellene lennie - mint a gyártó honlapján levő specifikáció is javasolja: [link]


Az általad linkelt tápegység-kalkulátor is alátámasztja ezt:

[link]


Kérdező:

"tegnap jött vissza szervizből frissen újragolyóztatva (reballing)"

Na ez a topiknyitó kérdésedben elhallgatott apróság lehet inkább a gond okozója.

2020. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
!HA! kompatibilis az alaplap a szabványos tápokkal, és HA egyáltalán a tápegység a hiba forrása, akkor én a Corsair "CV" szériáját tudom javasolni, az nagyon korrekt. De jó még a Gigabyte P650B, a Cooler Master MWE Bronze vagy a BQ System Power 9 is.
2020. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nahát láss csodát integráltal semmi gondja nincsen több óra után se. Míg a másik benchmark alatt is kifagyott és utána is fekete képernyő várt.
2020. ápr. 22. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!