Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD-k is belassulnak, ha...

Az SSD-k is belassulnak, ha szinte tele vannak?

Figyelt kérdés
HDD-nél tapasztalható lassulás ilyenkor, nem tudom mi a helyzet az SSD-vel ilyen téren?

2020. ápr. 29. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mert a wear levelingnek sokkal több adatot kell mozgatnia. Ez nem csak lassulást eredményez, az élettartama is csökken.
2020. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
64%
én nem vettem észre lassulást.4 giga szabad a 465-ből.
2020. ápr. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A HDD-knél bármikor lehet írni a lemezre, de az SSD-knél az adatot előbb törölni kell hogy írni lehessen. Write amplification-nak hívják amikor a garbage collection és a wear leveling miatt többször kell adatot mozgatnia, tehát írnia az SSD-nek hogy kiírjon valamit amire nincs elég helye. Ezért lassulhat és az élettartama is csökkenhet, de mára vannak erre megoldások. Az oprendszer küldhet egy TRIM jelet amivel jelzi mely adatok vannak törlésre szánva és ezért írhat oda az SSD, illetve van over-provisioning miszerint az SSD fizikai mérete nagyobb a logikai, felhasználó által használhatónál pont azért hogy jobban tudja menedzselni a helyet.
2020. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Nekem ebből úgy tűnik, hogy állandó írás-olvasásnál állhat fenn mindenféle hátrány. Ha én külső tárolónak használnék egy SSD-t egy fix tartalommal amiről csak olvasnám az adatokat, de nem törölnék/írnék, akkor is érdemes inkább túlméretezni? Van egy 420GB-nyi hangminta anyagom amit zeneszerkesztéshez használok fel (ilyenkor csak beolvassa a fájlokat, nem szerkeszti) és sajnos vagy 500-as SSD-t veszek, vagy 1TB-osat, árban meg ugye közel a duplája.
2020. ápr. 29. 16:19
 5/6 anonim válasza:
Ha csak erre kell és minden garas számít akkor teljesen jó az 500 gigás. Bármikor vehetsz kiegészítésnek egy újabbat ha nem lenne elég nagy.
2020. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Alapvetően nem 20ezer forintnyi diffin dől össze a világ, de egészen biztosan nem fogom kinőni, mert van itthon egy 10TB-os NAS szerverem RAID 1-ben 2x10TB WD Red vinyóval (szóval ha melóról van szó, akkor nem az a 20ezer forint váltja meg a világot), csak szükségem lenne egy offline eszközre amiről a legfontosabb dolgokat bármikor, bárhonnan elérem, ha nem vagyok internetközelben. Az esetek többségében valószínűleg csak készenlétben lesz a laptoptáskámban a kis külső SSD.
2020. ápr. 29. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!