Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegedik a videókártyám...

Farkas Akos(death) kérdése:

Miért melegedik a videókártyám? És miért ad ki fura hangot?

Figyelt kérdés
Egy éve van még a gépem, és az elején semmi probléma nem volt. Aztán egyszer el kezdett melegedni újra pasztáztam, de hiába. Ugyan úgy melegedik és ha 70 fok közelébe ér el kezd elég érdekes hangot ki adni. Miért lehet? (Asus gtx 550 ti nem mai darab).

2020. máj. 6. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a ventillátornak van valami baja, mert az az egyetlen mozgó alkatrész ami hangot adhat ki.
2020. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bordák tiszták? jól tetted vissza őket? a ház rendesen szellőzik?

jól van fent a ventilátor? nem ér bele a bordába, burkolatba?

azonnal a bekapcsoláskor van hangja, vagy csak magasabb fordulaton?


vedd le a ház oldalát és hallgasd meg közelből a ventilátort (vagy ventilátorokat), hogy azok hangoskodnak-e. Esetleg ha megy a gép, akkor fogd le kézzel a ventilátort a közepénél, ott nem fog megsérteni a lapátja ha forog és így pontosan meg fogod tudni állapítani melyik venti zúg.

Lehet nem tud rendesen forogni, ezért nem hűt rendesen.

sajnos az ilyen ventiknek ha már hangja van azt nem nagyon lehet orvosolni. Kis olajat ha cseppentesz a tengelyére (a matrica alatt van) akkor még ideig-óráig jó lehet.

2020. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a ventik hangosak meg olajoztam őket jól forognak de egy idő után kezd el csak melegedni egy ideig jól hűt 59 fokon van úgy hogy video megy és a Cs go is megy. Aztán egyszer csak el kezd fel menni rohamosan kb 10 perc múlva, talán a táp gyenge?
2020. máj. 7. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!