Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú az SSD-m?

Miért lassú az SSD-m?

Figyelt kérdés

Szóval, vettem egy Samsung 970 EVO SSD-t a laptopomba, és a videók alapján BIOS nélkül 1-2 másodperc allat be kéne kapcsolnia, viszont, az enyém 10-15másodperc, a játékokat se tölti be olyan nagyon gyorsan, mint ahogy a Youtobon látni, futtattam egy tesztet, és a rendes sebbeséggel ír/olvas, mint ahogy az a dobozon fel van.

tűntetve, viszont élesben annyira nem gyors, mint (szerintem) kéne, de lehet, hogy túl nagyok az elvárásaim. Van erre valami megoldás?



2020. máj. 6. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom gyenge a procid. Vagy a Ram-od. Ez nem így működik, hogy SSD, aztán gyors lesz. Lehet más szűk keresztmetszet is.
2020. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 meszike91 ***** válasza:
100%
Szerintem is fullon pörög a procid és nem tudja tartani a sebességet az ssd-vel.
2020. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
i7 7700HQ Most jelen pillanatban 10%on pörög, 8gb RAM, az nem lenne elég?
2020. máj. 7. 00:10
 4/10 anonim ***** válasza:
A boot idő legnagyobb részét a driverek betöltése viszi el. Ha 12 USB porton különféle eszközök lógnak, azokat mind fel kell inicializálni. Ez pedig nem az SSD-n múlik. Sok driver nekiáll kommunikálni az eszközzel, ez tart sokáig. Az én scannerem például nekiáll kalibrálni, amint a driver megszólítja, ami ha induláskor történik, szépen kivárja (kb 7 másodperc) és emiatt később indul a gép. Ha menet közben dugom be, akkor nem áll le a gép míg kalibrál, csak meg kell várni, addig nem látszik a programokban.
2020. máj. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak az egér van bedúgva, de ha kihúzom se tölt gyorsabban, a boot időt, még úgyaahogy el tudnám fogadni, csak a játékok töltenek be lassan, az viszont zavar, nem lassan, csak lassabban, mint kéne.
2020. máj. 7. 00:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Online játék? Mert az nem csak tőled függ, meg kell várnod míg a játékostársaidnál is betölt a játék. Elég ha egynek van HDD-re telepítve egy 8 fős mérkőzésből, mindenkinek ki kell várnia.
2020. máj. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak Online játéknál. SinglePlayeresknél is.
2020. máj. 7. 00:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Az M.2 csak a mechanikai felület neve. Olyan mint a Sata, abból 3 alverzió van: sata 1-2-3, az m.2 ből féltucatnyi: sata, nvme 2sáv 4sáv, 2.0 3.0 4.0 és ezek különféle keverékei.. Nyilván sebesség-különbség is akad.
2020. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok minden függvénye. Nekem van egy külső HDD-m ami konstans be van dugva gépbe. Ha kihúzom, úgy 8-10 másodperc a boot, ha bedugom úgy közel 20 sec, lehet hallani is ahogy felpörög a külső vinyó, utána kezd el csak bebootolni a gép rendesen. Az, hogy a játékokat mennyire tölti gyorsan az már más tészta, nem tudom mi lehet a gond ebben az esetben. Milyen alaplapod van? Mert ha csak PCIe x2 portba van dugva és nem x4-be, akkor az lesz a bottleneck. Bár ha szintetikus teszteken hozza a sebességeket, akkor gőzöm sincs mi a gond, de akkor biztos nem az SSD-vel lesz a gebasz.
2020. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Laptopom van Lenovo Legion Y720, köszönöm mindenkinek a segítséget, inkább belenyugszom. :D
2020. máj. 8. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!