Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet ez a gond?

Lehet ez a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy Lenovo Yoga 530 laptopom, ami semmi életjelet nem mutat, még a töltő led sem világít. Mivel így vettem, nem tudom mi történt vele, viszont az alaplapon találtam pár olvadtnak tűnő komponenst. Lehetnek ezek az oka a hibának, vagy ezen felül másnak is kellene lennie? Az egész alaplapot megnéztem alul felül, viszont szabad szemmel mást nem láttam, de azért még egyszer átnézem.

Itt lennének az olvadt alkatrészek: [link]

Ha ebből nem lehet megállapítani, akkor bocsi, de pcb layoutokhoz nem értek.

A hasznos válaszokat előre is köszi!



2020. máj. 8. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez elég rosszul néz ki. Gondolom nem kapott nedvességet, különben írtad volna. Akkor sima rövidzárlat. Én nem nagyon adnék neki feszültséget, érdemes lenne elvinni olyan szervizbe, ahol nem akarják kidobni az egész alaplapot, hanem akár kicserélik az átégett kötéseket. Már ha ki lehet. Ha a nyák több rétegén átér a rövidzár, akkor sajnos valószínű kuka az egész.

Apple-ös téma, de érdemes Louis Rossmann videóira ránézni youtube-on, rengeteg ilyen apró, de precizitást és tudást igénylő forrasztásos meló meg tud menteni komplett alaplapokat a cseréktől.

A Te esetedben konkrétan tudni kéne, hogy melyik chip mit vezérel, kéne egy leírás, kapcsolási rajz az alaplapról és kiderülne, hogy van-e a megolvadt résznek köze a töltéshez.

2020. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Az a gondom, hogy nem találok hozzá kapcsolási rajzot, lehet megpróbálom majd a helyi szervizet.

2020. máj. 8. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!