Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Aspire 3 A315 - Internet,...

Acer Aspire 3 A315 - Internet, irodai felhasználásra!?

Figyelt kérdés

Érdekelne a véleményetek erről a gépről:

[link]

A felhasználása dokumentum szerkesztés, internetezés... Ubuntu rendszerrel.

+ 4GB RAM kerülne még bele, úgy a Chrome memória éhsége is ki van elégítve.

Azért a Dedikált kártyás változatra gondoltam, hogy ne a CPU -t terhelje - melegítse a GPU műveletek is.

Néztem az AMD Ryzen5 3500U -s változatot is, de nem tudom hogy a +35 ezret megérné -e, mivel nem használnám ki a 4 mag - 8 szálat nem játszom, max pasziánsszal. :-D



2020. máj. 16. 05:28
A kérdező szavazást indított:
Felesleges a dedikált kártya.
Megfelelő választás a feladathoz.
Ryzen 5 -el lenne jó.
Egyéb, mást javaslok ebben az árkategóriában:
11 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja'h, még annyi. Most azért Acer, mert ebben még nem csalódtam.

Volt HP -m, ami folyton félfórosodót, majd túlmelegedés miatt leállt.

Volt Lenovom, ami egyik napról a másikra, össze kakilta magát a BIOS.

Volt DELL (üzleti kategóriás), zsanérok 1 évig se bírták, szervizben cseréltek félév alatt ment szét, pedig minden más szempontból kiváló volt.

A nagyobb - ismertebb márkákból még Acer ami nem volt, mindig túl olcsónak tartottam.

2020. máj. 16. 05:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dokumentumok szerkesztéséhez bőven elég,a memória növelést helyeslem.
2020. máj. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de ha nagy mennyiségű adatot kell feldolgozni, akkor szükséges lehet a memória bővítése. Meg ha kell biztonsági másolatokat csinálni, akkor szükség lehet optikai meghajtóra, ami alapból nincs.
2020. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

CD/DVD -t annyira nem szeretem.

Van USB -s 12v tápos külső SATA adapterem.

Azzal kötöm rá a HDD -t, és csinálok mentést.

Igaz mióta SSD van a notebook -ba, nem volt adatvesztés.

De régebben előfordult, hogy rohantam, bekapcsolva maradt mikor a táskába helyeztem, és nem viselte jól a tároló, mikor neki koccant táskástól valaminek.

Azóta csinálok rendszeresen mentést külső tárolóra, a fontosabb dokumentumokról, pedig extraként saját VPS -re.

2020. máj. 16. 15:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha raksz belé még RAM-ot akkor tökéletes lesz. Pasziánszozáshoz nem kell 4 mag 8 szál. Ja és ha megveszed a laptopot amit kinézték akkor használd egészséggel.
2020. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt érdemes hozzá tenni, hogy ha windowst akarsz akkor szükséged lesz külső meghajtóra (hacsak nem akarod megvenni 40k-ért) + a 256gb ssd nem valami sok. Én mindenképp kibővíteném minimum fél tera hdd-vel
2020. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
HDD -vel csak úgy lehet bővíteni ha beszerzek hozzá JHDD adaptert is, mivel az nincs benne, csak a csatlakozó helye.
2020. máj. 18. 17:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nem ártana elgondolkozni egy olyan modellen amiben legalább fél tera ssd van. 256gb-n épp hogy el fognak férni az alkalmazásaid + nem tudom, hogy a fájljaidat, képek, videókat felhőben tárolod-e
2020. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

@Shkska: Esetembe nem szükséges akkora méretű tároló, durván 40~60GB ami a rendszer és programokkal együtt felhasználok. Van NAS is 4TB tárolóval, azon vannak többnyire a dolgok.

A fontosabbak, pedig VPS -en is fent vannak amit VPN -en keresztül mountolok fel (1TB).

2020. máj. 20. 12:21
 10/10 A kérdező kommentje:

Meg van...

Észrevétel, VGA -nak a 4GB -ból 700MB -ot, 8GB -ból pedig 2.2GB -ot darál a VGA -nak a RAM -ból, és nem lehet állítani.

Inkább 2x8GB kell, mert így a 6GB -ot se éri el.

2020. máj. 28. 10:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!