Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Probléma van a számítógépemmel...

Slezák Krisztián kérdése:

Probléma van a számítógépemmel, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az elmúlt napokban visszatért egy régebbi problémám(kb egy hónapja volt ez a baj).


Egyszercsak a programok vagy nem indultak el, vagy elindulás után pár másodperccel kicrasheltek. A WIN 10 egy olyan értesítést küld nekem ezután, hogy "Az alkalmazás számára nem engedélyezett ez a grafikus hardver". Ezután át állítottam a alapértelmezett videokártyát dedikált videokártyáról(Nvidia GeForce 740M) az integrált videókártyára(Intel HD Graphics 4000). Ezek után minden program rendesen működik(értelemszerűen

teljesítmény visszaeséssel a videokártya gyengeségéből adódoan).


Mikor először történt ez akkkor megpróbáltam mindent, drivereket frissítgettem, töröltem, újat felraktam, régebbi verziókat is kipróbáltam, cmd-be írtam be különböző prancsokat amiket a neten írtak(pl.: sfc /scannow), de egyik sem sikerült. Amikor már feladtam a dolgot és elkönyveltem, hogy meghalt a videokártya akkor letöröltem az Nvidia Physix-et vagy az Nvidia Grafikus illesztőprogram-ot(pontosan nem emlékszem melyikre mert édesapám csinálta, én csak annyit láttam, hogy Nvidia valami) a vezérlőpulton belül. Ezután megoldódott a probléma, újra el lehetett indítani a játékokat és a programokat a dedikált videokártyával.


Egészen kb 3 nappal ezelőttig.


Ekkor újra fel ütötte fejét ez a probléma. Semmi letöltés, semmi újraindítás nem volt, Chrome-ztam és Discordon beszéltem a barátommal mikor a Spotify alkalmazás egyszercsak elkezdett "összeomlani"(Szét esik a kép, narancssárga csíkok jelentek meg az alkalmazáson belül, de csakis ott). Itt próbáltam meg a játákok elindítását, immáron sikertelenül. Az első alkalommal kb egy hét után javult meg.


Laptopom egy Toshiba Satellite C55-A-180 laptop, Intel Core i5-3210M processzoral, 8 giga RAM-mal, Nvidia GeForce 740M dedikált, Intel HD Graphics 4000 integrált videokártyával. Van valami megoldás esetleg a problémára amit még nem próbáltam vagy imádkozzak, hogy egy hét múlva megint jó lesz?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. máj. 29. 01:20
 1/2 Gábor_79 ***** válasza:
Picit öregecske a gép. Nem elképzelhetetlen, hogy egy-két forrasztás kezdi megadni magát. Vagy más. Már csak abból gondolom, hogy a processzor 2012 -ben jelent meg.
2020. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell imádkozni, ezek olyan előjelek, amik szavatolják a fizikai meghibásodást, rövidtávon lehet javulni látszik, de hosszútávon ez csak rosszabb lesz. Sajnos az elektromos berendezések is elöregszenek, a hosszútávú hőingadozások károsítják a kapcsolatokat (forrasztások), és előbb-utóbb pici kontakthibák vagy konkrét alkatrész meghibásodások történnek.

Nálad láthatóan az alaplap és/vagy a dedikált vga kezdi feladni a küzdelmet, és egy ilyen öreg gépnél ezek a dolgok nem, vagy csak nagyon gazdaságtalanul javíthatók/cserélhetők.

Vigasztaljon a tudat, hogy azért néhány tétel felhasználható marad a gépből, pl tesztelés után a hdd/ssd, a memória, a cpu(?), az optikai meghajtó, a wifi/bt/gsm modul, ezek egy kompatibilis gépben még felhasználhatóak lehetnek, a maradékot - a hibákat jelezve - alkatrészként meg lehet átveszi valaki.

2020. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!