Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenovo Thinkpad T520 ssd...

Lenovo Thinkpad T520 ssd működés probléma Ssd rakattam a gépbe,hogy gyorsabblegyen a rendszer,de akadozik azóta minden internetes játék,előtte a hdd-vel meg nem,ez miért van?

Figyelt kérdés

Van egy Lenovo Thinkpad T520

Tipusu laptop 2 hete vettem,héten rakattam bele ssd 120gb,de akadozik minden játék,csak netes játékkal szerettem volna játszani,vissza rakták tegnap a hdd-t ami volt benne eredetileg és nem akad semmi,ez mitől lehet?


Cpu i7 2620m

Nvidia gforce 4200m

4gb ram ddr3



2020. máj. 29. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az SSD-vel van a probléma, hanem a rá telepített operációs rendszer, annak is a hálózati része nem volt jól beállítva. Ha a netes játékok akadtak. Ha maga a gép is akadozott, akkor nem volt jól beállítva az SSD. Alapvetően ezekre kell figyelni: TRIM legyen bekapcsolva, a partíció kezdetének az eltolása (alignálás) ellenőrzése. Ami még sokat segít az SSD-nek, Töredezettség mentesítés kikapcsolása, indexelés kikapcsolása, a hibernáció és a rendszervisszaállítás letiltása, és a virtuális memória, azaz lapozófájl kikapcsolása. És a legfontosabb mindig legyen szabad hely a meghajtón. 120 Gb-os meghajtón 24-25GB általában 20% javasolt.
2020. máj. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.:)

És ezeket a telepítés előtt kell a Biosbol? Vagy maga ha a telepités megtörtént utána keressem meg?

2020. máj. 31. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, Ez is-is egy részt van amit BIOS-ba és van amit a telepítés után az operációs rendszerből. A TRIM funkciót a Windows elvileg bekapcsolja ha a BIOS-ban a sata vezérlő AHCI módra van állítva.


Ellenőrzése: Kattints a Startmenü—>Futtatás parancsra és írd be, hogy: cmd.exe

A megnyíló parancssorban írd be a következőt:

"fsutil behavior query disabledeletenotify"


Ha a vissza adott érték 0 akkor be van kapcsolva ha 1 akkor nincs.


Bekapcsolás: Ugyan itt a parancssorban beírod fsutil behavior set disabledeletenotify 0


Az alignálás ellenörzése:a partíciók helyes eltolásáról van szó.


parancssorba: msinfo32, majd az Összetevők/Tárolás/Lemezek almenüben található "Partíció kezdetének eltolása" mellett található értéket oszd el 4096-tal. Ha a kapott érték egy egész szám, akkor ez rendben van.


Ha nem akkor sajnos újra kell telepíteni, és beállítani.


Hibernálás kikapcsolása: ugyancsak itt a parancssorban beírod powercfg -h off.


Töredezettség mentesítést kikapcsolod a Start menü -->Windows Felügyeleti Eszközök --> Meghajtók Töredezettség mentesíte-nél.


Indexelést a Szolgáltatásoknál tudod kikapcsolni: a start mellett a keresőbe beírod, hogy szolgáltatások és ott megkeresed az ablakban Windows search rá kattintasz és a megjelenő ablakban az indítás típusa legyen letiltva.

2020. jún. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia. Köszi szépen:),elvileg minden adat jó,az utolsó dolgokat kikapcsoltam,bar most még a hdd van benne,de ssd vel is megcsinálom ezt

Aztán teszt,és írok is:)

2020. jún. 6. 21:10
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jó,akadozik,

Asztali gépen szülőknél,ott semmi baja.

Angry birds 2 nem egy nagy játék az

Microsoft store-ból

Úgyhogy már csak tényleg gépre gondolok hogy valami nem jó benne

2020. jún. 9. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!