Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az olcsóbb laptopok 80-90...

Az olcsóbb laptopok 80-90 körül csak internet használatra mennyire érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 30. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
használtat nézz
2020. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp újat szeretnék

Azon van gari is.

2020. máj. 30. 11:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha tudtok ajánlani ilyen árban ami csaknetezésre lenne használva szívesen fogadom.
2020. máj. 30. 11:35
 4/10 anonim válasza:

Ezt nézd meg esetleg:


[link]

2020. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Ennyiért használtan sokkal jobbat kapsz mint újonnan és van aki ad rá garit is. nézz fel hardverapro-ra
2020. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem 4-5 éves használt üzleti laptopokat nézegess ennyiért. Én 65-ért vettem fél éve egy 5 éves elitebook-ot i5-ös procival, 8GB rammal, 120GB ssd-vel és 4-5 órás aksival. Amit újonnan megkapsz ennyiért az kategóriákkal alatta vannak ennek teljesítményben és sokkal silányabb az anyaghasználata, meg az összeszerelése is. Nyilván van benne egy kis lutri, de vannak olyan boltok amik ilyesmikkel foglalkoznak és garanciát is adnak.
2020. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak netezésre a többi válaszolóval ellentétben én az új alsó kategóriást venném, mint a 4-5 éves használt üzleti gépeket, mert lehet, hogy anyaghasználatban és teljesítményben rosszabbak, de a belső alkatrészek, mint a HDD, SSD, alaplap, stb., stb. nem mindegy, hogy voltak-e, és ha voltak, mennyit voltak használva. Üzleti laptopok márpedig használva voltak rendesen, én is napi 8-10 órában használok egy Dell Latitude-ot, biztosan nem venném meg otthoni használatra, ha egyszer leselejtezi a cég. Összevetésként én 5 éves, anno 200 ezerért vett saját ProBook-om (ez félüzleti, de előtte 6 évig Dell Inspiron volt) összességében jó ha ötöd annyit volt használva.


Ráadásul ha nem csak konnektorról akarod használni, az ilyen levedlett üzleti gépeknek nulla az aksija, így 30 ezret még rá kell költeni aksira.


Visszatérve a teljesítményre, mint írtam, ugyan a régi üzleti gépek 2-3. generációs i5-ös procijával sokszor gyorsabbak, mint az ilyen Celeron, Pentium low-end új laptopok, azonban netezéskor egy rakás tartalom van, ami hardveres gyorsítást használ, ha tud, egy új integrált VGA pedig nagyobb eséllyel támogatja az adott technológiát, mint egy régi. Így a CPU használat is alacsonyabb. Ja, és mellesleg sokkal kevesebbet is fogyasztanak ezek a gépek, mint a régiek.

2020. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még mindig 7-es vagyok.


Annyit még hozzáteszek, hogy gari szempontból nagyon nem mindegy a márka, a Dellnek és a HP-nak van normális garanciális háttere, míg vannak márkák, amelyek Csehországba utaztatják, vagy ugyan itthon van a szerviz (talán Acer?), de kritikán aluli (Lenovo Ideapad - a ThinkPad-eket más csinálja, az valamivel jobb).

2020. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Használtat nézz minimum i5 procival. 90 ezerért még pct sem kapsz nem hogy laptopot amiben maga a monitor periferia tobbi cucc ára is benne van
2020. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem rosszbol de ennyiert használt cuccal jobban jarsz kiveve ha elvezed hogy ujonnan megvett laptopod N5000 es procival szaggat
2020. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!