Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsolásnál fekete képernyő...

Bekapcsolásnál fekete képernyő. Vagy a BIOS elindul és utána semmi. Nagy ritkán simán betölt a Windows, de ha a képernyő kikapcsol utána csak felvillan az asztal, majd fekete képernyő és csak a sokadik reset után indul el rendesen. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

(Asus b85mg, g3258, 750ti, 4+2 ddr3 ram, 850 Evo SSD, wd blue hdd, Windows 10 )


Videokártyát kivettem integráltat próbáltam ki, probléma nem múlt el. Ramokat is felváltva teszteltem nem ezek okozzák.Rákötöttem tvre, ugyanaz. Hdd, SSD csere se oldotta meg.


Kifogytam az ötletekből. Csak az alaplapra tudok már gondolni. BIOS frissítés se használt, valamikor le is fagy mikor be lépek.



2020. jún. 1. 21:00
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
Táp feszültség értékeit érdemes megnézni, hogy megvannak-e mind rendesen, illetve az alaplapon az elkók (elektrolit kondenzátorok) nem púposodtak-e fel, netán rozsda szerű anyag nem folyik-e belőle az X bevágás körül.
2020. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem találtam elváltozást alaplapon. Egész gépet darabokra szedtem. Kivettem tápot, ramokat, hhd-ssd.-t, videokártyát. Minden csatlakozót kihúztam stb, és kifújattam belőle húsz kiló port. Most rakom össze, kíváncsi leszek használt e. Bár elég kicsi esélyt látok rá.
2020. jún. 2. 17:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!