Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó laptop az egyetemre nagy...

Jó laptop az egyetemre nagy trackpad-del?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat keresgéltem a neten de nem nagyon találtam nekem megfelelő megoldást, ezért megkérdezem itt is.

Szóval gépészmérnöki karra megyek egyetemre, és leszek kint cégnél is sokat, ehhez szeretnék venni egy jó laptopot amit tudnék aktívan használni CAD 3d tervező programok használatára (pl Solid edge). Ennél fogva csak Windows rendszerű gép jöhet szóba, de nagyon tetszik a MacBook-okon használt nagyméretű trackpad, nagyon kényelmes vele kezelni a gépet.

Emellett még fontos a minimum i7-es processzor, 8 GB ram és 512 GB háttértár.

Nézegettem a Huawei matebook x pro gépet, de sehol nem találtam magyar kiosztású billentyűzettel ha egyáltalán találtam magyar viszonteladót.

Olyan 500 000 Ft körül szánnék rá nagyon max 600.

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 2. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Sima USB-s egér notebookra dugva nem jó? Egyébként a Wacom-nak vannak rajztáblái, pen and touch verziót érdemes keresni, ha nagyon ilyet akarsz.


Ami a notebookot illeti:

i7-ből is van gagyi, ez annyira nem mérvadó. 8GB ram már rég kevés, főleg ha tervezni akarsz, minimum 16gb. Háttértárnál 512GB SSD-re gondoltál? Nekem az a tapasztalatom, hogy jobb SSD +HDD felszereltségű gépet venni, ahol a kisebb SSDre rakod a programot, a kész tervet pedig HDD-re mented el.


500e környékén már főleg "gamer" gépek vannak inkább, a nagyon komoly cél notebook ára pedig veri az 1 milliót, ne lepődj meg ha épp olyan felirat van rajta.

Ami a magyar bill. kiosztást illeti, jóformán nem találsz olyan képet, ahol magyar a kiosztás a fényképeken, egyszerűen azért, mert a gyártó nem csinál ilyet. Attól még lehet magyar, csak a webáruházak képein nem az van.


Ezeket esetleg nézd meg:

Acer Nitro 5 AN517-51-75Y2 NH.Q5DEU.045

Acer Predator Helios 300 PH315-52-746Q NH.Q53EU.063

Dell G5 5590 5590FI7UN1


Most szólok, ezeknek a daraboknak van súlya, ha a hét minden napján ezzel kell rohangálnod, jobb, ha felkészíted a vállad.

2020. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Persze, gondoltam, hogy nem teljes a tudásom, megnézem az általad javasoltakat.

Azért fontos a trackpad, mert jobban szeretek azon dolgozni, persze egeret is használnék, de kényelem szempontjából mindenképp a padot részesítem előnyben.


Mindenesetre linkelnél pár "komolyabb cél-notebookot" is? Pár hónappal tovább kell spórolni rá de, ha annyival többet ad a dologhoz akkor elgondolkoznék rajta.

A magyar kiosztást úgy értettem, hogy a bolt oldalán fel van tüntetve, hogy "amerikai angol billentyűzet"

2020. jún. 2. 15:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiket linkeltem, azoknál magyar a billentyűzet.

Holnap munkahelyen megnézem őket pontosan, mondjuk azok főleg villamosmérnöki munkára vannak tervezve, de a fő különbség a burkolat (azok fém vagy szénszál burkolatosak, rendes fogható füllel), illetve az akkumulátor mérete, van hogy 6-8 órát töltés nélkül elmegy lent az üzemben, plusz súlyra se haladja meg a 1,5 kg-ot, nem szakad le tőle a kezed.


Az az igazság, ha nem célprogramra akarod venni, akkor egy tisztességesebb burkolattal megáldott gamer notebook bőven jó. Nálunk egyedi gyártó egyedi programjait kell futtatni és beprogramozni, ahhoz pedig olyan gépet tudsz venni.


pl ilyenekre kell gondolni:

Lenovo ThinkPad X1

2020. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mégegyszer a hozzászólásod, sokat segítettél! :)
2020. jún. 3. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!