Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy 144Hz-es...

Mi a különbség egy 144Hz-es TN paneles monitor és egy 144Hz-es IPS paneles monitor között?

Figyelt kérdés

Mi a különbség egy 144Hz-es TN paneles monitor és egy 144Hz-es IPS paneles monitor között?

1ms mindegyiknek a válaszideje, mégis FPS játékokhoz a TN paneles ajánlott?

De vajon miért?

Ha 5ms lenne a válaszideje az IPS panelesnek, akkor is bőven tudná a 144 képfrissítést egy másodperc alatt, így kihajtva a 144Hz-et.



2020. jún. 3. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1ms es IPS panel jelenleg fizikailag lehetetlen. Ha azt látom hogy 3ms annak eskü jobban örülök mert tudom hogy akkor legalább valszeg nem bullshitelnek. Egy átlag játékos szerintem nem veszi észre a válaszidőben különbséget. 240hz TN panel szerintem csak azoknak kell akik tényleg komolyan versenyeznék valami export játékban.


Azt sokkal inkább észreveszed hogy az ipsnek mennyivel jobbak a színei meg a betekintési szögei. Bár a mai minőségi TN panelek már egész jók. Én viszont VA párti vagyok a jobb kontraszt miatt

2020. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
HDMI-n, IPS monitoron, 60Hz-el nyomulok. Sose volt problémám belőle. :) Majd én vagyok a cheater. xD
2020. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es nem így van. IPS monitorom van, 144hz 1ms válaszidővel, nem bullshit, haladni kell a korral. Mivel az IPS panelesek nem olyan megfizethetetlenek, sőt egyre olcsóbbak, így érdemes azt venni, iszonyat szép színek, betekintési szög stb. igazából a játék élményen nekem sokat segített az IPS valamint az is, hogy bármit nézek videó stb az szebb lesz, főleg videó vágáshoz, képszerkesztésekhez elengedhetetlen. de akinek csak sima felhasználáshoz kell, annak VA panel tökéletes
2020. jún. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es le is mérted valamivel vagy láttál olyan tesztet ahol tényleg kijött 1ms vagy csak elhiszed hogy annyi mert annyi volt ráírva? Én még tavaly olvastam hogy akkor kezdett az LG egy tényleges 1ms es 165 hz es panelen dolgozni
2020. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Néztem tesztet, nem egy noname monitor, nem éri meg hazudozniuk, senkinek se jó az, nem azért ezt vettem, ha 5ms lett volna is ezt vettem volna. Mivel az IPS az csak a panel, így az 1ms lehetséges, úgy mint a többi panelnél is
2020. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1# köszi a teszt linket.

4# valóban 1ms Ips-t írnak ami valós is, de grey to grey-be , szürke fehér ideális állapot közti váltás .

Igazából színesben valóban 10ms-t ha tud. 144Hz-hez még a 6-7 határeset.

5# Igaz a tesztben már volt mérés és egy Egymilliós Ips Asus 27 tudta csak a valós 4ms-t. Ami 144Hz-hez elég!

250Hz-hoz már igencsak az 1-2ms válaszidejű Tn az igazi!


Csak kicsit utánaolvasva.

2020. jún. 3. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!