Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlanátok olcsó/jó/jól...

Ajánlanátok olcsó/jó/jól szellőző gépházat?(2 nagy ventivel az elején)

Figyelt kérdés

Amiket eddig néztem:

Gamdias Appollo m1 25ezer

Thermaltake CA-1p3-00m1wn-00 commander g33 tg argb 28ezer


max 30ezer (esetleg +1-2ezer)

Ezekbe a házakba érdemes még ventit venni amúgy? vagy elég az a 3 ami benne van?


(Néztem még a Cooler master, mastercase h500 mcm-h500-ignn-s00 házat, de ez sajnos 40ezer, én már a 30 ezret is sokallok egy házért)


2020. jún. 8. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez bevált, tökéletesen teszi a dolgát: Bitfenix NOVA MESH TG.

De ez kb ízlések és pofonok.

2020. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy SilentiumPC Signum SG1-t, es az elejebe 2-3 arctic f12 ventit, tokeletes.
2020. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2.+1.

Ha meg van keret Fractal Design Meshify C TG és abba 2 db venti.

2020. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha jól szellőző házat akarsz ezt vedd. Eddig 8 gépet szereltem össze ezzel a modellel, nagyon bevált. az ára szállítással együtt kb 90 font, de.

A házban eleve benne van 2x200mm es venti az elején. Hátul pedig egy 120-as.

rgb mind. van a házban hub, nem kell egy ventit sem az alaplapra kötni. Nagyon csendes még akkor is, ha maxon pörgeted őket. 3 sebesség van. Beállíthatod a hubon vagy a távirányítóval, de ki is kapcsolhatod a ventiket és a fényeket is. rengeteg szín és variáció van a ledekre.

az első két venti kb. 6db 120 as ventinek felel meg, annyi levegőt szállít, csak lassabban, sokkal kisebb zajjal. A ház eleje rácsos, tehát nyitott.

ez a márka nem ismert otthon, de itt az uk ban nagyon népszerű. ha megnézed a súlyát, nehéz a ház. Ez azt jelenti, hogy jó az anyaghasználat, nem spórolnak. Nem is rezonál be semmi. Baromi masszívak. A tervezések is nagyon jók, ez a ház is hatalmas. bármilyen hűtés vagy vga kártya elfér benne bőven. porszűrők mindenhova. tempered glass oldallap.

Negatívumok:

Nem tesznek gumiperemet az átvezető nyílásokra (semmin nem változtat)

Más negatívum nincs. az ára húzósnak tűnhet, de gondold át, mennyibe kerülnek a ventik. Úgy már kifejezetten olcsó lesz.

2020. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ja, lemaradt a ház

[link]

2020. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

4 es vagyok


Egy kis segítség még.


bármilyen házat választasz, ha oc zol nyitott legyen az eleje. Most kezdenek bejönni elérhető árban a 200 as ventis elől-házak. Tapasztalat, hogy 6-10 fokot is számíthat ha nyitott. Hiába raknak oldalra légbeömlő nyílásokat, nem sokat érnek.

Ha tuningolsz, gagyi házat ne vegyél, csak akadályozni fog. Felső ventikben ne gondolkodj, nem sokat hoznak. felülre max a vízhűtés bordáját érdemes rakni.

Minél nagyobb ventikkel old meg a hűtést, annál csendesebb lesz a ház. a fenti példa, 3 házventi elég. A 200 as venti légszállítása a nagy lapátok miatt sokkal nagyobb és csendesebb. Tovább is működnek mint a kisebb társaik.

A hely is fontos. Hiába szellőzik jól egy ház, ha kicsi. beteszel egy böszme procihűtőt a légáram elé és máris buktál pár fokot. A proci és a vga venti is azt a levegőt tolja a hűtőblokkra, ami a házban van. (vízhűtés más téma)

Porosodás.

papírajtó ez is. negyedévente ki kell takarítani a gépet, ennyi az egész. Annyi idő alatt nem rakódik le sok por, a munka is kevesebb vele. Én lombfújót használok kellő távolságból. Mindent kivisz még a tápból is.

2020. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4# köszi! de most jöttem rá, hogy lehagytam a kérdésből: pcx-nél tervezem venni, sajnos ilyen házuk (jelenleg) nincs :(


(illetve nálam az RBG nem olyan fontos)

2020. jún. 11. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Vagy ha van keret:

[link]

Van különbség a két ház között persze, nem véletlenül drágább egyik a másiknál.

Sokkal jobb szellőzés, szerelhetőség, tartósabb, több szűrő és a magasabb CPU hűtő is belefér.

De persze a SilentiumPC ház sem rossz, az az új Arcadia jelenleg.

2020. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7

Te tudod. Nekem sem világít semmi a házamon, nem szeretem.

A többi ház is fasza amit linkeltek, azokban sem fogsz csalódni.

2020. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!