Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adatok hosszú távú tárolására...

Adatok hosszú távú tárolására a DVD lemez vagy a Pendrive a megbízhatóbb?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 15:48
1 2
 1/11 Zzzoli ***** válasza:
77%

Ha nincsen duplikálva és fontos adatokról van szó, egyik sem számít biztonságosnak. Bizonyos idő után a DVD lemezeknél is előfordul hogy olvashatatlanná válnak, azaz tönkre megy az adathordozó réteg, a pendrive meg egy elektronikus eszköz, sok millió tranzisztorral és egyéb áramköri elemmel.

Amennyiben biztonságban akarod tudni az adataidat két tárolóra kell duplikálni, mert annak az esélye hogy egyszerre mindkettő meghibásodik jóval kisebb.

2020. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyik sem, a közhelyes választ pedig tudhatod: egy példányban létező adat, mintha nem is létezne.

Pláne, sokan azt hiszik, hogy ő felírt egy DVD-t, visszaolvasható, kész.

Csakhogy létezik még a minőségi teszt is, ami rámutat, hogy mennyit kell dolgozni a hibajavításnak már a frissen írt lemeznél is, a helyzet később pedig romolhat.

Ha viszont jó minőségben sikerült az írás és ahhoz képest romlik később, eleve jobb az esély a hibajavításra.

A teszt segít kitapasztalni, hogy milyen sebességgel írjuk meg a lemezt a maximális minőség érdekében.

De én sem írok már DVD-t régóta, merevlemezeket tartok tükörmásolatban.

2020. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fontos adatok, hosszútávú tárolására egyik sem a legjobb megoldás.


Én KB. 5-6 évvel ezelőtt fogtam a fontos dolgaimat, és feltöltöttem egy felhő alapú tárhelyre, és nyugodt vagyok, mert még ha tönkre is megy a gépem, az adataim ott biztonságban vannak.

2020. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Számomra ezek a "fontos" adatok régi (még az okostelefonos korszak előtti) képek, és videók voltak gyerekkoromból, nyaralós képek, esetleg néhány régi dokumentum.
2020. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Két helyen legyen tárolva! És néha rá kell nézni. Mindkettő meghibásodása egyszerre nem valószínű.

(talán legjobb egy külső HDD)

2020. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 11. 18:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Papíron kinyomtatva is..
2020. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy az akár 1000 év. :))
2020. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 - viccesnek hangzik, de így van :-)


A pendrive az biztosan nem erre való, a DVD egy fokkal jobb, de ha fontos, akkor annál is jobb valami mágneses elven működő adattárolás. HDD, esetleg szalag, bár utóbbi elég drága, különösen a meghajtó. A magam részéről HDD-s másolat + felhőtárhely(ek) kombót használom.

2020. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy jó minőségű DVD. Pendrivnál többször előfordult már hogy eltettem, bedudtam és nem ismerte fel illetve formázást kért és oda minden adat.

DVD-nél egyszer volt olyan hogy egy leharcolt rossz laptoppal írtam ki és néhány év múlva már nem minden eszközzel olvastam ki.

2020. jún. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!