Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire érzékelhető a 60 és...

Mennyire érzékelhető a 60 és a 100 fps közötti különbség?

Figyelt kérdés
Jelenleg 60 hzs monitort használok, de lehet vennék olyat, ami több fpsre képes. Valakinek ehhez esetleg tipp milyen monitort érdemes? A monitor hzje lekorlátozhatja a grafikus kártya teljesítményét fpst nézve. Lehet ha jobb a monitor akkor a stream is jobb minőségű lesz?
2020. jún. 17. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Semennyire.

Persze, jön mindjárt valami sznob FPS-huszár, aki majd azon fog hőbörögni, hogy ő aztán még a 140 és a 144 Hz közötti különbséget is látja, de ez mind butaság. CRT monitornál még lehetett különbséget látni, de ott sem magának a képnek a folytonosságán, hanem a monitor vibrálásán. Egy LCD monitornál, ami folyamatosan világít, és nem csak egy elektronnyaláb mászkál eszeveszettül, nincs nagy jelentősége a képfrissítési frekvenciának. Főleg, hogy működési elvéből adódóan itt már nem is a teljes kép rajzolódik ki egy-egy frissítéskor.

2020. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt biztosan tudom, hogy 30 és 60 fps között nagyon nagy különbség van, de a 60 és 100 fs között nincs viszonyítási alapom.
2020. jún. 17. 15:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A monitor frissítése önmagában nem korlátozza a kártya teljesítményét kivéve ha benyomod a Vysncet ami 60 fpsre korlátozza a játékot.


Én már találkoztam olyanokkal is akik szentül állítják hogy 60 és 75 FPS között is látják a különbséget meg olyannal is aki 30 és 60 között is alig szóval emberfüggő de azért gyors játkoknál szerintem 60 és 100 között már észlelhető különbség de 100hz es monitor csak nagy ultrawideokból van.


144hz es 1080p monitort keress szerintem. Azért 60 és 120/144 között már elég rendes különbség van FPS játékoknál. Sőt már az egér mozgatásában is. Első ha te még itt sem látod a különbséget az nem azt jelenti hogy akkor senki más se fogja.

2020. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!