Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bootolható külső merevlemez?

Bootolható külső merevlemez?

Figyelt kérdés

Raspberry Pi 4 hez venném (egy sd kártyán nem sok minden fér el), jobb lenne, ha lenne hozzá kábel, és nem kéne vennem hozzá valami sata átalakítót. Lehetőleg minőségi, kb 1 TB legyen. Mozgó alkatrész nem igen lenne jó, főleg, hogy "csak úgy a semmibe van, és nem védi semmi".

Hozzáteszem, van most egy 2 TB-osom: Seagate 2.5 2TB USB 3.0 STJL2000400, de egyszer ráraktam egy linuxot, de hiába állítottam be, hogy arról bootoljon, mert nem indult, ez megkeverte a Grubomat, és a másik linuxot ujra kellet rakjam (ubuntu).



2020. jún. 20. 18:58
 1/8 pappgr ***** válasza:
Bármilyen külső meghajtót a lehet linuxot telepíteni. Nem értem mi a kérdés itt pontosan? Létezik akár 1 tb-os microsd kártya a sandisc-től, minőségebbet keveset találsz.
2020. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondod, hogy a mostani külső merevlemezek is bootolható, csak valamit elrontottam? A microsd kártyás mondatos nem igazán értem, nem kell nekem microsd, mert kicsi a férőhelye.
2020. jún. 22. 07:38
 3/8 pappgr ***** válasza:

Micro az csak a kártya formátuma, feltételeztem hogy azt használja a pi.

[link]

Konkrétan tudsz 1 Tb-osat venni. Nem hiszem el hogy annál több tárhelyre van szügség. Persze ha van pice a pi-ban akkor egy m.2 meghajtó olcsóbb lehet.

2020. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem félreértettél, sd kártya van 32 GB, de nekem egy megbízhatóbb, 1 TB-os külső merevlemez kell, amiről lehet rendszert is indítani
2020. jún. 22. 17:57
 5/8 pappgr ***** válasza:

1. Szerintem te értettél félre. Egy ds kártyában, ugyanaz a NAND flash cellák vannak mint egy külső ssd-ben, nem lesz semmivel megbízhatatlanabb egy sd kártya, főleg ha egy megbízható eladótól veszel, nekem van több 10 éves és ugyanúgy műküdik. Ezzel együtt a sebesség nem lesz olyan jó mint egy sata 6 ssd-nek, mivel se dram-nak nincsen hely a kis kártyákon, se az interface nem arra van tervezve (régóta nem változtattak rajta). Viszont még mindíg gyorsabb mint egy HDD. Ahogy említettem tudsz olyan méretben venni amilyet a szíved kíván.


2. A képek alapján a pi-n nem látok de pcie, se u.2, se sata csatlakozót. Hogy akarod a küldő meghajtót használni, mert remélem nem usb-n keresztül az a lehető legrosszab megoldás és a legmegbíthatatlanabb ha már itt tartunk, egy véletlen rántás rajta és ha pont szerencsétlen időben csináltad akko tégla a rendszer.


3. Minden. Külső. Meghajóról. Lehet. Bootolni. Ha ennyivel sem tudtalak meggyőzni akkor írd be árukeresőbe hogyy 1 tb ssd és vedd meg az elsőt. Tugd be egy gépbe, telepítsd rá egy win-t vagy linuxot, amit szeretnél, dugd be a pi-ba, vége a történetnek.


Itt van 2 link hogyan kell megcsinálni:


[link]


[link]

2020. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm a választ. És NEM akarok venni egy gigantikus sd kártyát, ezért akarom a külső merevlemezemen tárolni az adatokat meg néhány rendszert. USB-s a merevlemez, ez nagy gond, akkor? Akkor ezt ne használjam?
2020. jún. 24. 12:05
 7/8 pappgr ***** válasza:
Mindenképpen tud működni, ahogy mondtam mindíg ott van az esélye, hogy megszakad a usb kapcsolat. Ha van rá mód hogy a pi és a megajtó szolidan rözítve legyen valahova, akkor nem hiszem, hogy probléma lesz. Én mindenesetre nem ezt választanám de valid megoldás.
2020. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
okés köszi
2020. jún. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!