Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hosszútávon a PC vagy pedig a...

Hosszútávon a PC vagy pedig a konzol éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Gamer PC vagy PS4 között vacillálok, de csak megfizethető árak között.

Jelenleg egy 12 éves számítógépet használok, viszont szeretnék néhány új címet is kipróbálni, illetve érdekelnek a Sony exkluzív címei is.

Van esetleg valakinek tapasztalata ebben a kérdéskörben? Esetleg váltott valaki konzol-PC platformot, és ha igen miért?



2020. júl. 5. 11:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés a játékokat honnan szerzed be. A konzolnál a konzol "olcsó" árát mindig a játékokkal hozták vissza. Nem mondom, hogy nincs leárazás, akciók, de PC-nél messze több ilyen oldalt találsz, akár kulcs beváltást, akár ingyenes játékot.

A konzolnál vannak játékstílusok, amik pl teljesen kiesnek, főleg a valós idejű stratégiai játékok. Nem lehet egy kontrollerrel másodpercenként 5 gombot nyomkodva a térképet 3x átugorva játszani, nem erre lett kitalálva.


Ott van a grafika kérdése. Ha valakinek 4k UHD-ben akarja a karakter fanszőrét számolgatni, az vegyen olyan gépet.


Gépnél biztosan költeni kell az alkatrészek cseréjére idővel, de itt is az a kérdés, milyen kompromisszumokat vagy hajlandó kötni.


A gép ezen túlmenően nem csak játékra jó, de akár otthoni munkára, jegyzetelés, dokumentumok, pdf fájlok, stb. Netezni a konzolon is lehet, de nekem a PC ilyen szempontból kényelmesebb.


Én próbáltam a konzolt (igaz az "csak" egy nintendo switch volt), 4-5 hónapig jó volt, de aztán visszatértem a géphez, nekem kényelmesebb, kompaktabb.


Ha viszont szeretsz elterülni egy kanapén egy nagy TV-t nézve, akkor konzol (nem mintha HDMI vagy display port kábellel ne lehetne a gépet hozzákötni a TV-hez mint itthon nálam, de akkor már drótnélküli egér, bill, stb problémásabb).

2020. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ!

Konzol esetén játékot csak fizikálisan vennék, azt is lehetőség szerint csak használtan, illetve konzol esetén a a PC-t is mindenképp megtartanám mindennapi felhasználásra, valamint régi, gyerekkorom játékainak futtatására.

A grafika meg az FPS nálam nem elsőszámú, ha a számítógép tud 30-40 FPS-t produkálni tisztes beállítások mellet akkor már jók vagyunk.

Emellett szinte csak egyszemélyes játékokat játszok, a multi nem az én világom.

2020. júl. 5. 11:53
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az alapvető kérdés nyilván az, hogy mire használod? Nyilván neked a játék az elsődleges, így a többi szempontot szerintem ki is hagyhatjuk.

Egy tizenéves PC-t sem érdemes összehasonlítani egy konzollal, legalábbis nem egy maival. 10+ év alatt a konzol is elavul. Egyik technika sem lesz örökké naprakész. (Kivéve, ha idővel a PC-ben mindent kicserélsz, bár ezt elég érdekes fejlesztésnek nevezni.)

A fő különbség konzol és PC között, hogy az egyik folyamatosan avul el, a másik meg hirtelen. Egy konzol akkor fog elavulni, amikor a következő generáció megjelenik. Akkor viszont szinte egyik napról a másikra. Kis ideig még adnak ki rá játékokat, de max. pár évig. PC-n ez egy folyamatos dolog. Folyamatosan, de lassan avul el. Ha veszel ma egy felső kategóriás gépet, azzal minden mostani játék futni fog. Egy év múlva már lesz pár, amelyik nem, vagy csak kompromisszumokkal fog futni. 10 év múlva meg az új játékok kb. 5%-a fog futni rajta, a többi nem, vagy csak meglehetősen élvezhetetlen módon. Nincs egy adott határ, hogy eddig jó, innentől nem.

Ennek aztán a következménye, hogy ha mindig tartani akarod a lépést az újdonságokkal, akkor folyamatosan kell fejlesztened.

2020. júl. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem.

Magamat ismerve, ha most be adnám a fejemet egy költségesebb PC-re (legfeljebb 350E Ft-ot szánnák rá, ennél többet már biztos, hogy nem) , akkor ahhoz is csak ódzkodva nyúlnák hozzá, azt is csak kb. 2-3 év múlva. Videókártyát meg memóriát még tudok cserélni/adni hozzá, de alaplaphoz meg processzorhoz tudásomból eredndően nem szívesen piszkálok.

2020. júl. 5. 13:19
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
én 2 éve váltottam pc-ről ps-re (nem dobtam ki a pc-t se). Életem egyik legjobb döntése volt, úgy éreztem kinyilt előttem a világ. Csak azt bárnom, hogy ennyi ideig vártam, és évekig lenéztem a konzolt.
2020. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a konzol éri meg jobban anyagilag. Még annak a dumának se dőlj be, hogy PC-re olcsóbbak a játékok. Ez egy hazugság. Az alap RDR 2 most pl 17k volt a Steam Summer Sale-en, PS Store-on pedig most 9k a Special Edition, az alap kiadás 8k körül szokott lenni. De pl a GTA V is olcsóbb konzolon. Szóval ne járj úgy, mint én, ne dőlj be ennek a dumának, hogy PC-re olcsóbbak a játékok. Ezt csuklóból tolják a PC fanboyok, de annak már nem néznek utána, hogy konzolra mennyibe kerülnek a játékok, vagy ha igen, akkor az alap PS Store-os árakat nézik, amik valóban rohadt drágák, viszont állandóan vannak akciók, és egy játék max 2 havonta bekerül az akciókba, de van olyan játék, aminél szinte már az a ritkaság, ha teljes áron adják.


Itt megtudod nézni, melyik játék mikor mennyibe került:

[link]

2020. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Gondolkodom, hogy esetleg most vennék egy Pro-t és majd talán később, 1-2 év múlva egy jó középkategóriás PC-t is rakok össze, legfőképpen stratégiákhoz, illetve Arma 3-hoz.

Addig szerintem bőven el lennék egy konzollal meg vagy 4-5 tartalmasabb, vaskosabb játékkal.

2020. júl. 5. 14:58
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
most ne vegyél semmit. év végén jön az új generáció, inkább azt
2020. júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam, hogy inkább megvárom az úja generációt, de inkább még várnák vele 1-2 évet, hátha az 5-ösből is adnak ki egy frissített vagy kompaktabb verziót.
2020. júl. 5. 16:25
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
látom sokaknak nem tetszett hogy várjon. hát én most biztos nem vennék ps4et. inkább 5-t, vagy amikor az kijött akkor használtan 4et
2020. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!