Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát vegyek...

Milyen videókártyát vegyek játékra?

Figyelt kérdés

A fiam nyúz egy ideje. gtx 960 van neki. legfeljebb 150 ezer forintig milyen vga kártyát vegyek? az amd ről sok rosszat hallottam, inkább intelt vennék.

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. júl. 11. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

intelt semmikép ne vegyél, inkább nvidia-t. az amd jobb ár-teljesítmény arányú, de rosszak a driverei, sok velük a probléma.

Ez a kártya erős is és jó is.

GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB GDDR6 256bit

2020. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

akarod mondani nvidiat? Amúgy amd-k se rosszak, főleg a mostaniak.


rtx2060 kb 150ezer az ára. Vagy ott van az 5700XT, ez elég jóra sikerült amd kártya.


viszont fontos info, hogy a processzor se mindegy milyen, ha új videokártyát veszel.


bottleneck lehet, ha sokkal erősebb a videokártya, mint a processzor. (ez azt jelenti hogy a gyengébb processzor miatt nem tudja a gép kihasználni maximálisan a videokártyát)

2020. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A processzor i7 8700k 16gb 2133mh ram van a gépben. egy 250 es sdd memória és egy 2 terrabyteos vincseszter.
2020. júl. 11. 22:59
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

1660S

1660Ti

5600XT

5700XZ

a választék

szerintem mindegyik jó....

nekem a 1660 super van és gyakorlatilag mindenen tudok vele játszaki fullHD felbontáson.

2020. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Intel videokártyákról mi jót hallottál?
2020. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
2020. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Az Intel még nem adott ki videókartyát


[link]


Ennél erősebb nem nagyon van ennyi pénzért

2020. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi pénzért Nvidiából a Gainward RTX 2060 SUPER GHOST van (vagy Phoenix). Ha nem gond, hogy nem tud félpasszívan üzemelni (netezés közben is megy a venti), akkor nem rossz választás. Az biztos, hogy a GTX 960 után ég és föld lesz a különbség játékélményben.

Habár amit felettem ajánlottak Radeon kártya, szerintem is jobb döntés lenne, de persze ahogy gondolod.

2020. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

sajnos úgy látom az amd kártyáit erőltetik a fanboyok.

tudni kell róluk, hogy borzasztó rossz a szoftveres hátterük.

ez azt jelenti, hogy nagyon sok játék alatt kifagy, el sem indulnak. A 2 monitoros rendszereknél is nagyon sok a probléma. A hűtésük gyenge, rengeteg köztük a selejt.

a fanboyok hivatkozási alapjai:


ár teljesítmény arány:


Ez igaz, de nem sokra mész vele, ha állandóan drivereket frissítgethetsz, vagy mehetsz vissza régebbiekre, hogy egyáltalán működjön.


Csak windows alatt vannak problémák:


magyarul amin játszani fogsz, és ahol a játékok 95% a fut. :D


már jók a driverek, csak régen volt gond:


Nem igaz. a gondok akkor vannak, mikor új nevek jönnek ki, vagy bármilyen komolyabb változás van a windowsban. ugyan is az amd "szakemberei" képtelenek rendesen bármit megírni.


nincs semmi baj a hűtéssel, hardveresen kiválóak:


Ez sem igaz. arányaiban sokkal több garanciális probléma van velük emiatt

2020. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!