Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hővezető paszta el tud avulni?

A hővezető paszta el tud avulni?

Figyelt kérdés
Leszedtem a processzorom, mert elég hangos a hűtése és akarok egy újat venni (végül azt nem sikerült beszerezni) de akkor már kitisztítottam rendesen meg a hővezető pasztát is lekapartam róla és jobb híján fogkrémmel helyettesítettem arra a pár napra amíg megérkezik az új hűtőm, most egy netes stressz tesztet csinálok már 1 órája és sokkal kevésbé melegszik a gépem mint a szétszedés előtt. Por volt de azért nem vészesen, mert szoktam porszívóval kiszívni. Létezik, hogy az eredeti hővezető paszta ami 7 évvel ezelőtt került fel már inkább szigetelt minthogy vezette volna a hőt?

2020. júl. 12. 14:50
1 2
 1/17 Dongaben ***** válasza:
45%

7 éves paszta? Örülj, hogy még működött a gép. :)

Normál felhasználás esetén is érdemes 3 évente cserélni. A paszta természetesen "öregszik", idővel elveszti a hőátadó képességét.

2020. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Jó kis trollkodás.
2020. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mi ezen a trollkodás? Honnan kéne tudjam, hogy elavul vagy épp milyen mértékben. (a paszta egyenletesen volt elterülve és bár kemény volt de mivel a hűtőt se vettem soha le gondolom teljesen kitöltötte a cpu és a hűtőborda közötti részt)
2020. júl. 12. 15:11
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Tisztában vagy a hővezető paszta funkciójával és fogalmával, de fogkrémet kensz a processzorra.

Oké engedjük el ezt a sztorit.

2020. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

[link]


mit kenjek rá? Egyszer az a bajod, hogy nem tudom hogy újra kell pár évente pasztázni utána meg az a bajod, hogy nem rakom vissza a keményt vagy paszta nélkül a hűtőt?

(még bacisnak volt logouton asszem erről tesztje, hogy mindenféle dolgot használt hővezető paszta helyett)

2020. júl. 12. 15:22
 6/17 Dongaben ***** válasza:
13%
Extrém felhasználás esetén (Játékok, komolyabb számítást igénylő programok.) Akár évente is érdemes cserélni. A paszta a magas hőmérséklet miatt hamarabb elveszíti hővezető képességét, magyarul: kiszárad. Pár napra elegendő lehet a fogkrém is, de az nem ilyen célra készült. :)
2020. júl. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Dongaben ***** válasza:
6%

Ezt tudnám ajánlani:

[link]

Több alkalomra is elég, ha jól visszazárod.

2020. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 P.O.C. ***** válasza:
0%

Hát nekem eszembe ne jutna, hogy saját vagyontárgyam épségét azzal kockáztassam, hogy nem rendeltetés szerű dolgot kenjek rá. Inkább kibírnék pár napot gép nélkül, míg nem szerzek rendes pasztát.

Ilyen az, mikor valami könnyen jön, és nincs tisztába a delikvens az érékével.


A fogkrémben víz is van, ami zárlatot csinálhat. És akkor még a korrózióról ne is beszéljünk. Csak gratulálok az idiótáknak akik reklámozzák ezt a módszert, azoknak meg még inkább akik rá is kenik.

2020. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nyugi fogok venni mást, de az internet azt mondta, hogy ez megteszi :) és bár ma jóval hidegebb van mint tegnap de eddig még az 50 fokot se érte el a proci és a ventilátor is 1300-1400 körül forog csak.


(csak netezős, torrenetezős gép szóval sose volt nagyon meghajtva csak már eléggé megkoptak a ventilátorok és ha jobban felpörög a ventilátor akkor az elég hangos tud lenni)

2020. júl. 12. 15:32
 10/17 P.O.C. ***** válasza:
4%

"..de az internet azt mondta, hogy ez megteszi.." :D :D :D


Ja az internet az is mondta, hogy a 5G okozta a COVID19 -et. Meg hogy hülyeség az egész járvány, csak a háttérhatalom akarja elhitetni velünk, meg laposföld, meg Chemtrail. Aha. Sokszor komolyan nem értem az embereket. :(

2020. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!