Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szoktatok vacakolni CPU, RAM,...

Szoktatok vacakolni CPU, RAM, VGA órajel, feszültség, stb. beállításokkal, vagy csak berakjátok, auto, és kész?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi értelme állítgatni?
2020. júl. 13. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Általános használat mellett fölösleges vacakolni vele. Akkor érdemes, ha az így nyerhető kakaó pont kell, például ha ezen múlik, hogy fel tudd tenni a játékot egyel jobb grafikai szintre.
2020. júl. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

auto beállítás mellett, egy kicsit nagyobb feszültséggel hatja a géped az alkatrészeket, mint amennyi valójában elegendő lenne.

Valamint terhelés alatt is nagyobb feszültséget ad neki.


személy szerint én minden feszültség, frekvencia beállítást normal-ra teszek, vagy alapfeszre.

2020. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy régebbi i78700k van. 5ghz alulfeszelve és -2 offset. ennek eredményeképp, max 66 fokra megy fel a proci terhelés alatt is, persze jó hűtéssel. A vga msi 2070 super gaming x trio. afterburnerrel +100 core, és +1000 memória tuning. vga max 67 fok terhelés alatt is.

Ezekkel a beállításokkal összességében olyan 7-10% extra fps jön. Beleértve a minimum fps-t is, arra jó a vga memória tuningja.

Ennél lehetne durvábban is húzni, de nekem már nem éri meg vacakolni vele. Így hűvös és stabil minden.

2020. júl. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. Eleg regi a rigem, de ilyen vacakolassal meg gyari hutovel sem melegszik tul full loadon.
2020. júl. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:
100%
Van pár opció a BIOS-ban amin állítani szoktam - vagy legalábbis ellenőrzöm, hogy az alapértelmezett azonos-e azzal amit szeretnék -, de pont nem a feszültségeken és az órajeleken nem.
2020. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy XMP-t szoktam nyomni, meg orajelet emelek vga-n és jó fan curvet állítok.
2020. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy peldat mondok, hogy mit ert a maceralas az en gepemnel (fx6300, rx570):

a cpu-nak levettem a feszultseget a biosban - eredmeny: azelott 70-75 fok kozott volt 2 orat cpu intenziv jatek utan a honerseklet, jelenleg viazont 60 fok fole nem igazan megy.


gpu-nal szinten levettem a feszultseget a full load fazisban, es a fan gorbet is allitgattam- eredmeny: ezelott az Arkban 75-76 ig felment full loadon a honeraeklete hatalmas zugassal, jelenleg stabil 68 full loadon, ritka hogy rovid ideig 70-ig felkusszon, valamint sokkal halkabb.

2020. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!