Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A RAM-ról lenne pár kérésem...

A RAM-ról lenne pár kérésem (időzítés,frekvencia)?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondta, hogy a memóriákat alacsonyabb feszültségre/időzítéssel állítják be, mint amilyenre az valójában képes lenne, ez Valóban Így van??? vagy csak tuningolás esetén kell vele babrálni??


tehát ez úgy nézne ki valóságban, hogy veszek egy 2666MHz-es ramot pl 15-ös időzítéssel, de azt betéve a gépbe csak 2400MHz és 18 CAS értékkel rendelkezik???


Ha nem csak tuningoláskor kell, akkor érdemes beállítani vagy sem? Ha jól tudom ehhez használják a

DRAM Calculator for Ryzen-t

[link]


Valamint mért ha valóban így van, akkor mért a processzortól függ, hogy jó-e a feszültség/időzítés nem nagyon értem ezt az egészet. Mármint értem, hogy a prociban van a memória controller és ettől meg az alaplaptól függ, hogy meddig támogat ramokat, de ettől még nem jön (nekem legalábbis) hogy külön ryzen-hez legyen a ram calculator



Valaki el tudná magyarázni nekem et minél részletesebben?


2020. júl. 20. 01:21
 1/1 anonim ***** válasza:

XMP nélkül valóban alacsonyabb órajelen mennek a RAM-ok. De ezt általában az alaplap határozza meg.


A DRAM calculator csak a Ryzenekhez jó és 2666MHz-től feljebb is húzható az órajele a RAM-nak, de ez alaplap és processzor függő is (nem csak RAM chip).


A Ryzeneknél a processzorba van építve a memóriavezérlő és emiatt főként CPU függő. Lásd 1000-es Ryzeneknél volt olyan, hogy el sem indult egy adott RAM-mal a gép, míg a 3000-es Ryzenek azért már sokkal több RAM-ot támogatnak. A támogatás alatt nem a RAM gyártóját értem, hanem inkább a RAM-on szereplő memória chipeket, például: Samsung B-die, Micron E-die, Hynix C-die...


Igazából minden a szilíciumtól függ. Ez határozza meg a chip minőségét... kicsit olyan, mint a lottó :D

2020. júl. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!