Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a 8GB-os Kingston...

KmsRys kérdése:

Mi történt a 8GB-os Kingston MicroSD kártyával, hogy nem ismeri fel semmi?

Figyelt kérdés

Beépített kártyaolvasó van a gépházban, abba volt berakva már pár napja. A kártyát főleg arra használtam, hogy fájlokat mozgassak készülékek között, illetve oda használjam, ahová éppen kell. Tegnap még teljesen jól működött, mintha új lenne, pedig már vagy 5 éves legalább. Ma azonban a számítógép bekapcsolásakor villogott a kártyaolvasó LED-je, pedig folyamatosan kellene világítania, és a kártya nem jelent meg a meghajtók között. Hallottam, hogy a régi nyomógombos Nokia telefonok képesek leformázni az olyan kártyákat is, amiket semmilyen készülék nem ismer fel. Van is itthon régi Nokia, beleraktam a kártyát, és lefagyott tőle! Pedig lefagyott nyomógombos mobilt még nem láttam... Amikor kivettem belőle a kártyát, újra működött, amikor beleraktam, megint lefagyott. Aztán egy Android 6.0-ás telefonba is beraktam, ami szintén lefagyott tőle, és újra is indult. Kipróbáltam mp3 lejátszós hangszóróban is, mivel mp3-ak is vannak a kártyán, de nem ismerte fel az sem. végül egy Android 4.4-es, 6 éves tabletbe is beraktam, az felismerte, de azt írta, hogy formázni kell, mert nem támogatott a fájlrendszere. A baj itt azzal van, hogy hiába nyomok rá a formázásra, az egyetlen eszköz (a régi tablet) sem képes formázni/javítani a kártyát.


Szerintetek mit csináljak, hogy tudjam formázni a kártyát, és újra jó legyen? Számomra fontos fájlok nincsenek rajta, szóval nem baj, ha törlődik róla minden, de magára a kártyára nagy szükségem lenne! Amúgy van egy másik ugyanilyen kártya, amivel ugyanez történt korábban, viszont az egy Androidos telefonban vált ilyenné.


Ha menthetetlen, akkor legközelebb milyen márkájú kártyát vegyek, ami nem adja meg magát random? (a Kingstonból elegem van, pedig mindenütt ezt árulják) Úgy értve, hogy ami legalább 10 évig jó, és nem váratlanul megy tönkre, hanem előjellel, pl lassul az írási/olvasási sebesség, stb. mert már vesztettem el egy csomó fontos fájlt egy ilyen kártya miatt. Amúgy gondolom, hogy az újabb kártyák már tovább bírják. Csak hát nekem nem nagyon van rá pénzem sajnos...



#hiba #SD kártya #Kingston #adattároló #microSD kártya #elektronikus elvű háttértár
2020. aug. 6. 14:26
 1/6 anonim válasza:
88%
A kártya kuka. 2-3 évente cserélni kell a memóriakártyákat is, pendrive-kat is.
2020. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

"Tegnap még teljesen jól működött, mintha új lenne, pedig már vagy 5 éves legalább."


Eddig olvastam. Vegyél könnyes búcsút tőle, törd ketté és vásárolj egy másik adathordozót.

Semmi se tart örökké, ennyit bírt ez a történet. (nekem már egy marék ilyen adathordozó ment tönkre egyik napról a másikra, az évek alatt)

2020. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez nem hangzik jól... Viszont meglepő, hogy tovább tette, mint 2-3 év. De olyan érdekes, hogy nem is írás/olvasás közben adják meg magukat, hanem a készülék bekapcsolásakor, amiben épp benne van.
2020. aug. 6. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Flash alapú tárolók ilyenek, egyik pillanatról a másikra kuka lehet.

Semmilyen előjele nem lesz a "haldoklásnak".

2020. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerinted lehetséges, hogy egyszer feltalálnak majd valami hasonló adattárolót, ami "nem flash" alapú? Csak mert az SSD-ről is azt hallottam, hogy azok is így mennek tönkre.
2020. aug. 6. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Az SSD eléggé más kategória. Hasonló az alapja, de sokkal-sokkal strapább, mind gondolnád. [link] - egy 2013-ban indult teszt ami 2015-ben ért véget kisajtolt 2PB TBW értéket is egy snassz SATA3 SSD-ből és ami ebben a pláne az az, hogy a teszt 2013-ban újdonságnak számító modelleken zajlott le. Azóta eltelt 7 év, szóval esélyes, hogy még tartósabbak az SSD-k, mint anno.
2020. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!