Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van, hogy nagy ritkán...

Kupicalajos kérdése:

Miért van, hogy nagy ritkán kikapcsolnak a monitorjaim és azt írja nincs jel? (minden info lent)

Figyelt kérdés

Nem gyakran fordúl elő de mikor haverommal Gostrecon: Wildland-el játszunk akkor egyszer csak kikapcsolt a monitor kiírta, hogy nincs jel de hang ugyan úgy volt. Csak gépresi oldotta meg. Majd kb 2 hónapig nem fordult elő majd ma megint. 2 szer 1 órán bellül azóta semmi gond. Nincs elötte FPS dropp meg semmi előjel. A monitor kikapcsolás előtt a GPU hőmérséklet 67C (nem tudom az sok-e)? Driver a legújabb. Talán lehet a táp kevés? írom az adatokat!

CPU: i5-7500

GPU:GTX 1060 6Gb turbo

1 TB SSD

120 Gb SSD

1Tb HDD

500Gb HDD

2x8Gb ram 2400MHz

1db Full HD monitor és egy 1680x1050-es másodlagos monitor


és ezt mind egy 500 W-os táp tartja fenn



2020. aug. 8. 00:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő kikapcsol? Mert akkor nagyon nagyon valószínű, hogy a videókártya okozza. Próbáld meg az afterburner-ben feljebb vinni az áramfelvételi korlátot, ha nem segít akkor kicsit vissza venni a gpu órajelét.
2020. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi az az afterburner? :D
2020. aug. 8. 22:18
 3/10 A kérdező kommentje:
Én mindig is távoltartottam magam az ilyen overclock-olásoktól mert nem értek hozzá és nem szeretnék tönkretenni semmit az állítgatással. :)
2020. aug. 8. 22:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megoldódott! Mikor a Blender-t használtam (3D modellező program) render nézetnél kikapcsolt. Kihúzták a másodlagos monitort (egy 13 éves Fujicu Siemens 1680x1050) semmi nem történt render-nél, viszadugtam egyből kikapcsoltak a monitorok. Be dugtam csak a kis monitort, render, semmi! Bedugtam a nagyot. Elszállt a kép. Bedugtam egy másik kis monitort (LG Flatron 1680x1050) semmi baj renderelésnél. Mi lehetett a teknikai probléma? Egymaga el van de a full HD monitorral elszáll a kép! Videókártyámmal nincs gond (Asus GTX 1060 6Gb turbo),mert tuttam egy GPU stressz tesztet, úgy megerőltetem,hogy végűl már csak 5 fps-t sajtolt ki 85 fokon ment de semmi összeomlás.
2020. aug. 16. 18:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Ott vmi áramfelvételi probléma lehet. Vagy alaplap, vagy tápegység hiba ez rendszerint. Vagy egyszerűen csak a monitorkábel vagy csatlakozó kontaktos.
2020. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy kontaktos, mert ha csak a kismonitort kötöm be nem megy el a kép soha, alaplap vagy táp sem lehet baj hiszen másik ugyan olyan kismonitort kötöttem be és azzal semmi baj.
2020. aug. 16. 20:09
 7/10 A kérdező kommentje:
Új probléma! Játszok CS:GO val 5 percet és kikapcsol a monitor és a gépben az összes ventillátor felpörög de nagyon hangos-ra. Ilyedtemben nyomva tartottam a kikapcsológombot, hogy minnél előbb áljon le. Leválasztottam a kismonitort, hogy csak 1 legyen, ahogy betölt a CS, instant elmegy a kép és már zúgnak is a ventik!
2020. aug. 16. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Alaplaphiba. Alaplapi áramellátás probléma. Valószínűleg a fesz.reg. áramköri csoporttal van baj.
2020. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fejlemény!
2020. aug. 17. 01:53
 10/10 A kérdező kommentje:
(véletlenül tovább is küldtem bocsi) ki húztam minden a táp minden csatlakozóját a videókártyából és vissza dugtam. Lementem 2 Cs meccset még pár COD Warzone-t és semmi nem történt. Ha megint elő fordulna akkor biztos a táppal van baj nem pedig a VGA-val. Nem vagyok szakértő de ha egy videókártya haldoklik akkor biztos,hogy nem úgy teszi, hogy a CS:GO-nál médiumok lehal de a Warzone-t 80 FPS-nél ultra beállítások mellett meg gond nélkül viszi. Olyan nincs.
2020. aug. 17. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!