Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Rog G551JM Billenytyűzet...

Daniel214 kérdése:

Asus Rog G551JM Billenytyűzet probléma???!!!!(Nem tudom bekapcsolni)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy nem rég a billentyűzetem meghalt a laptopban (ez alatt azt értem, hogy úgy érzékeli mintha le lenne nyomva egy gomb folyamatosan a billentyűzet fizikailag nem sérült gondolom a szalagkábelnek van valahol gondja nem mai gép) mivel a bekapcsoló gombom a billentyűzettel együtt működik ezért darabokra szedtem lekötöttem róla a billentyűzetet és a cmos-t is alapra állítottam sikerült bekapcsolnom amikor áramot kapott...De a biosban nincs külön ilyen beállításom ez csak egyszeri ha kiveszem az elemet mivel elég körülményes ezért nincs valamilyen alternatív mód a laptop bekapcsolására? Sokat utazom a "wake on lan" opció nem jó.. valami tipp esetleg? Bármilyen külső kölcséghatékonyabb opció mint egy billentyűzet vásárlása...



2020. aug. 11. 14:59
 1/2 anonim válasza:
A BIOS-ban szokott lenni olyan opció, hogy a laptop ne csak a bekapcsoló gombra induljon el, hanem a billenytűzet bármelyik gombjára is. Ha nincs ilyen lehetőség, és nem akarod megjavíttatani a szalagkábelt, sem pedig kicserélni az egész billentyűzetet, sem az utazás miatt a WOL-t alkalmazni, se a CMOS rezetet, akkor nem marad más lehetőséged, mint elkerülni a kikapcsolást. Használd a hibernálás, vagy az alvó mód lehetőséget. Abból könnyen felébresztheted bekapcsoló gomb nélkül is (Eszközkezelő -> Billentyűzet -> Energiagazdálkodás -> Az eszköz felébresztheti a számítógépet). A valódi megoldás nem technikai lesz, hanem pénzügyi: keress olcsóbb használt billentyűzetet, ha az emag.hu jelenleg akciós (17 ezres) Asus ROG billentyűzetei túl drágák.
2020. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ.

Az a bajom, hogy egybe van égetve (műanyag összeolvasztva a fedlappal) tehát nem tudom olyan könnyen kicserélni rendelni tudok gyárit fedlappal együtt de az 50k. Nem lenne gondom a 17kval ha kitudnám cserélni viszont az előbbi opciót kissé drágálom egy ilyen régi modellnél. Illetve ha megnézed a modellt javítani sem lehet mert a szallagkábel a fedlap fémei között elvan "rejtve" kitakarítottam ahol hozzáfértem reméltem az megoldja a problémát de nem nyújtott megoldást ha rá dugom a (gyári) billentyűzetet szinte azonnal kikapcsol a gép a beragadt gomb miatt azt sem tudom megnézni ,hogy melyik gombot érzékeli beragadtnak. Az Emagon én nem találtam ehhez a modellhez billentyűzetet sajnos...

Biosban csak képernyő felnyitása esetén van wake up mód...Ezért vagyok meglőve mert az akkumulátorom is kezd merülni a folyamatos használat miatt már csak 96%-ra tölti fel tehát a hibernálás megoldást nyújtana de meddig amig lenem merül teljesen az akksim és utána mindegy egyes alkalommal ha beakarom kapcsolni teljesen szétkell szednem a gépet? Nagyon macerás lenne ..

Válaszod előre is köszönöm!


Üdv,

Dani

2020. aug. 11. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!