Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » X64 vagy x86 bites gépem van...

X64 vagy x86 bites gépem van ? Milyen Visual C++ tegyek fel?

Figyelt kérdés

Üdv! Az epicgamest nem tudom feltelepíteni a gépemre, mert "Windows installer package vendor problémát" ír ki. Most azt írta a support, hogy tegyem fel a Visual C++ legújabb verzióját. De látom, hogy sok fajta van belőle. x32, x64, x86. Minden ilyen alkalmazásból mint directix is milye3n típust installáljak fel?


Azt mondta annak idején az eladó az Aquába, hogy 64 bites rendszer van a gépemben. Egy weboldalon azt írta, hogy nézzem meg a gépház,névjegyben. Itt valóban azt írja hogy "rendszer típusa 64 bites, x64 alapú processzor." Mégis ha a program fileokat nézem a C meghajtóban azt látom, hogy x64 program filok nincsen is a gépen.


Ilyen mappák vannak, higy "program files" és "program files(x86)". Ez hogyan lehetséges? Én ennek tudatában milyen típusú Visual c++ meg directrixet telepítsek fel?


2020. aug. 14. 17:24
A kérdező szavazást indított:
x64
x86
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem írja hogy x64-es program files, mert az alapértelmezett program files mappa igazodik a 64 bites rendszerhez. A 32 bites (x86) programok viszont jól láthatóan a "Program Files (x86)" mappába kerülnek, így kizárásos alapon a jelölés nélküli "Program Files" a 64 bites programoké.


A 64 bites rendszer pedig képes futtatni a 32 bites programokat is, így ez sem akadály. 64 bitest rakd fel. Elrontani pedig azért nem tudod, mert ha nem támogatott a program, ki fogja írni a fájlrendszernek nem megfelelő.

2020. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor most a Visual C++ & más fileokból a x64 vagy x86-ot tegyem fel?
2020. aug. 14. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Töltsd le ezt: [link]


Csomagold ki és futtasd a telepítőket egyesével.

2020. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen


Azóta jobban elolvastam az első válaszolót. Akkor ha jól értem nekem x64-es programokra van szükségem. Mert az x86 az 32 bites és az x64, ami 64 bites úgyis jó arra is

2020. aug. 14. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Én fel szoktam rakni az x86-os Visual C++ Redistributable-t is, mert vannak programok, amik igényelhetik függetlenül az x64-es operációs rendszertől.
2020. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!