Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okozna-e kárt ha a tápegységet...

Okozna-e kárt ha a tápegységet mindig ,,kikapcsolnám" miután lekapcsoltam a számítógépet?

Figyelt kérdés

2020. aug. 16. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. aug. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
semmit
2020. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
2020. aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Azért nem érdemes csak levágni a kapcsolót mert előfordulhat hogy épp csinál valamit a gép a háttérben, ha pl egy rendszerfrissítés közben lövöd ki akkor simán lehet hogy épp felülírja a régi fájlokat, utána pedig újra kell húznod a rendszert mert az újak még nem értek fel, a régiek meg már nincsenek meg. Amikor ráböksz hogy kapcsolja ki akkor annyi történik hogy bezárja a háttérben futó programokat, megbizonyosodik róla hogy nem fut semmilyen kritikus rendszerfolyamat és utána levágja az áramot - ez pont ugyanaz, mintha csak kihúznád a konnektorból, vagy ha elmenne az áram. A hardvernek teljesen mindegy, csak szoftveroldali para van.

Ha ki van kapcsolva akkor semmiféle kárt nem tud okozni ha bármilyen formában babrálsz az árammal.

2020. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
81%

"Azért nem érdemes csak levágni a kapcsolót mert előfordulhat hogy épp csinál valamit"


Azt írta hogy "miután lekapcsoltam a számítógépet". Olyankor nem csinál már semmit.


"ez pont ugyanaz, mintha csak kihúznád a konnektorból"


Nem ugyanaz! A készenléti tápegység tovább működik és 5V-ot szolgáltat. Ez teszi lehetővé hogy be lehessen kapcsolni pl. a billentyűzet gombjával, illetve az automatikus "ébredés" funkciókat funkciókat meg tudja valósítani (bekapcsolás időpontban, hálózaton keresztül, stb.

Sok gépen ilyenkor az USB eszközök is tovább működnek, világít az egér, stb.


Én mindig leválasztom egy kapcsolóval a hálózatról miután leállítottam. Semmi értelme hogy egyes részei tovább működjenek. A fent említett funkciókra pedig nincs szükségem. Nem lesz tőle baja.

2020. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy működne tovább, miután a kapcsolót off állásba állítod? Azzal a kapcsolóval egyszerűen leválasztod a hálózati feszültségről a tápot, tehát igen, pont olyan, mintha kihúznád a konnektorból. Annak a kapcsolónak pont ez a lényege.

A kérdezőnek: nem, semmilyen problémát nem okoz, csak tök felesleges.

2020. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%

"Már hogy működne tovább, miután a kapcsolót off állásba állítod?"


Teljesen igazad van. Ha a tápegységen van hálózati kapcsoló (sok tápegységen nincs ilyen) ami megszakítja a 230V-ot.


A kérdésben említett kikapcsolást én úgy értelmeztem hogy a gép kikapcsolását kéri leállításkor vagy a gép előlapján lévő kapcsolóval kapcsolja ki.

De még az is lehet hogy laptopról van szó. Csak találgatni lehet ha a kérdésben nincs egyértelműen leírva.

2020. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!