Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendelkezésemre áll 160.000+Ft...

PRajmund kérdése:

Rendelkezésemre áll 160.000+Ft. Videókártyát szeretnék venni. Azt nem tudom, hogy most vegyek egy RX 5700 XT-t, vagy várjam meg az októberi AMD konferenciát, ahol bemutatják majd az új kártyákat?

Figyelt kérdés
Mennyire lesznek drágák kb. az új kártyák? Magyarország mikor fognak kb. megjelenni? Várjak vagy vegyek inkább most RX 5700 XT-t?

2020. aug. 17. 21:04
A kérdező szavazást indított:
Vegyél most RX 5700 XT-t
Várd meg az újakat
18 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra szamithatsz, hogy bejelentes utan ~1 honapon belul varhatoak az amd referencia kartyai, majd ra par honappal kesobb a custom kartyak (en ezt optimalis esetben karacsonyra tippelnem). Viszont most mar nem eri meg kartyat venni az ujabb generacio elott, hogyha nem annyira surgos neked, hogy ne tudjal varni vele fel evet.


Gondolom igyekeznek majd odatenni magukat, hogy nvidiaval versenykepes ray tracing kartyat tudjanak kiadni.


Amugy most nem csak high-end kartyat terveznek kiadni?

2020. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem várd ki. Ha mindenképp kell most valami vegyél egy használt RX 470 vagy 570 et vagy valami hasonlót 30-40 körül azért ezekkel is szinte bármi játszható 1080p magas beállításokon elég szépen.
2020. aug. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Feleslegesen nem szeretnék pénzt költeni. Vagy várok, vagy nem. Egyébként most megyek középiskolába, informatika szakra. Milyen fontos ott, hogy legyen otthon egy gépem? Mert ha nagyon fontos, akkor már tanév kezdésre kell a kártya. De ha nem annyira, akkor képes vagyok várni
2020. aug. 18. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semennyire, kiveve ha asztali gepen kivul nem birnad megoldani a tavoktatasban tanulast, ha beutne a masodik covid hullam.


Amugy meg kozepiskolaban semmi olyat nem tanultok, ami egy kicsit is igenybe venne a videokartya.

2020. aug. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De akkor majd én karácsonykor meg tudom majd venni a legújabb kártyát kb. 170.000Ft-ból? Mert szerintem sokkal drágább lesz megjelenéskor és még az is idő, hogy lejjebb menjenek az árak. Kérlek azok is indokolják meg döntésüket, akik az RX 5700 XT-re szavaztak!
2020. aug. 19. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lehet okot találni rá, hogy miért ne most, de akkor sose veszel semmit :) Videokártyát venni nem egy jó befektetés. Ha kíbírod karácsonyig akkor várj, ha már nagyon kell akkor vedd meg most.
2020. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 ja, igen, csak épp 1-2 hónap és beesnek a következő kártyák, ma meg ugyanazt a teljes árat fizeted ki értük mint két éve tetted volna. Ugye közvetlen summer sale előtt nem vásárolok 5 éves játékot 60 euróért, amikor pontosan tudom hogy záros határidőn belül megkapom negyed-ötöd áron. Ha eddig megvoltam nélküle azon a pár héten már nem múlik, videókártyát is akkor éri meg teljes áron venni amikor kijön, nem amikor hetekre\hónapokra rá töredékére esik majd az értéke.
2020. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Töredékére mi? Majd szépen be fogják árazni az újakat a mostaniak fölé, a régieket meg nem gyártják tovább. GTX 1080-nak pl. 700 usd volt az msrp-je, most newegg.com-on 850 usd-be kerül. Nagyon szépen leesett az ára :D
2020. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a GTX 1080 ára azért tényleg volt jóval lentebb később mint új korában. PL a Rog Strix 230 250 körül volt sokáig ellenben én 2018 októberében 170 ért be tudtam szerezni az Iponnál.
2020. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!