Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon alacsony frekvencián...

Nagyon alacsony frekvencián és magas latencyn futnak a SODIMM ramok, van valami lehetőség a felgyorsításukra?

Figyelt kérdés

Bár jóval kisebb esélyt látok arra, hogy valaki tud segíteni itt mint tomshardwaren, azért hátha valaki tud segíteni. Szóval vettem egy Aus Tuf Gaming A15 öt 8GB rammal de beszereltem mellé még egy 16GB os 3000Mhz es Cl16 os G.Skill ramot. Minden jó a ram válaszidején kívül, mert mind a gyári mind az újonnan vett ram jóval alacsonyabb frekvencián és magasabb latencyn fut mint amit tudna, pontosabban a 3000es 2666(1333)Mhz-en és CL20on míg a gyári 3200(1600)Mhz-en és CL22 ön. Valószínűleg valami szoftveres lock lesz, de tekintve, hogy a BIOSban semmi lehetőség nincs a RAM állítgatására tehetetlen vagyok. Teszteltem őket külön-külön de ugyan az maradt minden. Van valami esély arra, hogy valamivel felgyorsítsam őket?

[link]



2020. aug. 24. 10:01
 1/1 hypno ***** válasza:

Ez leginkább azért van, mert az XMP profil OC-nek számít és aptopban nemigen szeretik a gyártók engedélyezni. A laaptopod BIOS-a meg eléggé lezárt, hogy bolondbiztos legyen.

Próbálj körülnézni a bios-mods ffórumon, hátha valaki kért már feloldást erre a típusra.

[link]


Mindazonáltal 2666 MHz az nem annyira alacsony, a késleltetés meg kicsit túl van misztifikálva.

2020. aug. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!