Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel hd graphics memória. Ez...

Intel hd graphics memória. Ez most hogy is van?

Figyelt kérdés

Van egy hp probook 6450b laptop, benne egy celeron p4500 proci, illetve a grafikus adapter intel hd graphics. Pontos típust nem találok sehol.


Tegnap raktam bele 4 gb ramot. Konkrétan 5gb van most bent, de a ramok helyén csak az előző modul volt 🤷🏻‍♂️


A grafikus vezérlő és a rendszerinfó szerint 1696 mb memória van kiosztva, viszont a hd graphics tulajdonságoknál a dedikált memória 64 mb.


Én értelmezem rosszul, hogy a kiosztott 1696 mb-bóo elvileg tudnia kellene levenni és használni?

Vagy ezt a 64 mb-ot tudja csak?


Nem egy gamer erőmű, de ha nem tudok mit kezdeni magammal, nem lenne rossz, ha futna rajta ez-az.



2020. szept. 15. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:

De nem fog futni, és nem csak a memória miatt. Egyébként GPU annyit használ, amennyire szüksége van.

Kár pénzt ölnöd ebbe a cuccba. Egyetlen dolog ugrasztja meg minimálisan, az egy ssd.

2020. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja, nem öltem bele egy fillért sem, csak volt egy másik használazon kívüli laptop, amiben volt 4gb, gondoltam hátha.


Köszi a választ mindenesetre!

2020. szept. 15. 09:55
 3/4 hypno ***** válasza:

Itt meg tudsz nézni mindent a processzorodról.

[link]


Elvben 8 GB-ig töltheted fel a slotokat.


Ha változtatható a megosztott memória mérete, akkor arra a BIOS-ban van lehetőség.


Ha nagyon dolgozik benned a kisördög, akkor a hardveraprón egy ezresért kapsz a laptopba i3-380M processszort, aminek az órajele is magasabb mint a butított celeroné, és 4 szálon is képes működni.

2020. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezt én is így tudtam, viszont bioson (uefi) belül nem találtam olyan opciót, ahol ez lehetséges lenne, vagy csak köze lenne hozzá. Leginkább checkboxos lehetőségek vannak, azok is inkább a boothoz kapcsolódóak.

2020. szept. 15. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!