Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD írás élettartam, napokra...

SSD írás élettartam, napokra felosztott GB -nyi mennyiségben, jól számolom?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy Kingston 480GB -os (SA400S37/480G) SSD -t. Utána néztem a hivatalos oldalon, és azt írja, hogy a 480 -as modell TBW -je 160TB. Kíváncsiságból kiszámoltam, hogy mi lenne, ha 10 évig szeretném használni, és mi lenne, ha csak 5 évig (ez egy reálisabb megközelítés szerintem elavulás/egyéb meghibásodást belekalkulálva).


Egész pontosan én így számoltam, direkt lefelé kerekítettem, és nem 1024 -el számoltam, mert ki tudja, lehet a gyártók is lefelé kerekítenek:


160TB = 160000GB

365 nap x 10 év = 3650 nap

160000 / 3650 = 43,83GB max naponta


5 évvel ez 87,67GB.


Tudom, hogy a gyakorlatban sokkal több írást tudnak, olvastam erről egy érdekes cikket, csak mégis érdekel ti mit gondoltok. Azért azt meg kell hagyni, hogy kapásból, beüzemelés után, nem sokra rá Windows 10 telepítése, frissítése + programok, második partícióra adatok másolása a meglévő HDD -ről (hogy ami fontos két helyen is meglegyen) ez elég gyorsan levitte a kondíciót 99% -ra. Ennek is utána néztem, hogy ez természetes, mikor időnként (első alkalomkor elkerülhetetlen) kap egy nagyobb rúgást, akkor sok GB -nyi adat íródik, de átlagos napokat nézve ez az állapot megközelítőleg sem lép fel. Tehát két programot is haszálok az ellenőrzésre, az egyik a Kingston SSD Manager, amely szerint az "SSD Wear Indicator = 99%" a Crystal Disk Info szerint pedig a "Total NAND Writes = 298GB".

Ti, akik régebb óta használják, mennyit visel el? Ja és hány fokon ideális tartani? Nálam így a legnagyobb melegben, igénybevétel mellett a HD Sentinel szerint elérte a 38 fokot is. Gondolom ez még bőven belefér. Minden tapasztalat érdekel.



2020. szept. 15. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

WDC PC SN520 SDAPNUW-512G-1002 512,1 GB

3,66TB, 308 óra, 99%, és kb másfél éves gép.

Mondjuk a 308 órát nem értem, ennél lényegesebben többet megy, ráadásul Win-t és Debiant is használok rajta.

Egyetlen tapasztalatot tudok veled megosztani:

Ne számolgass, mert beleőrülsz :D

Ha rendeltetésszerűen használod, túléli a géped is.

2020. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van abban valami, amit mondasz. :D Mármint a számolgatással. Mikor a másodlagos partícióra pakolgattam a több gigányi adatot HDD -ről, volt, hogy pár másodpercenként nyomogattam az F5 -öt Crystal Disk Info alatt. :D Tudom, nem vagyok normális, de ez nálam most olyan valami, mint annó, amikor korlátos adatmennyiségű volt a "korlátlan" netcsomag, és folyton nézegettem, hogy hány megát sikerült elhasználnom (mondjuk akkor ez nem volt butaság ha jobban belegondolok).
2020. szept. 15. 10:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: Az elég gagyi SSD lehet, ha 480 GB-os és 160 TB a várható élettartama. Nekem egy belépő szintűnek mondott 240 GB-osnak 150 TB, azaz a fele területre jut alig kevesebb írás. Amúgy ritka, ha 40 GB-ot írsz egy nap, maximum az elején, amikor telepítesz rá pár dolgot. Szóval bőven meglesz a 10 év élettartam.

#1: Az SSD nem megy folyamatosan, az is leáll amikor nem használod, mint a HDD. Csak nem veszed észre, mert nincs benne mozgó alkatrész, szinte azonnal életre kell amikor használni kezded.

2020. szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Hidd el, itt Szerbiában, ahon él lakom, ez volt a legdrágább és a legnagyobb kapacitásban, mármint SATA3 -as interfésszel:


[link]


Forintra konvertálva ez pontosan 25 536,00 HUF lenne, ebből most te tudod, hogy korrekt -e, vagy csak túlárazott. Netről meg nem szoktam rendelni, csakis személyesen szeretek üzletből vásárolni ilyesmit, aztán ha bármi gond van, vissza tudok menni.

2020. szept. 15. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben azért lesz gyorsan 99% mert a 99,9% -ot nem tudja megjeleníteni és lefelé kerekít. A 100->99% között elég nagy a "különbség" főleg az elején, de gyakorlatilag ha már 1 bitet ráírtál nem lesz 100% a kondiciója és ezért sok program már akkor 99%-nak írja ki. Aztán nagyon sokáig 99%-on fog állni.
2020. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Neken is ilyen ssdm van, azzal semmi gond, a nagybátyámnak is van belőle kettő, de sajnos elég sok az A400ból a hibás széria, ez abban nyilvánul meg, hogy kb 1 év után minden előjel nêlkül tönkremegy, nem tartozik az ajánlottak közé.

Sem ennél, sem más ssdnél sem érdemes az írt adatmennyiséget figyelni és óvni, átlag használattal nem a túlhasználat miatt fog tönkremenni.

2020. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, az az egy év üzemidő nem valami bíztató. :/
2020. szept. 15. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam is pont ugyan ez történt. 1 év szuper aztán egyik pillanatról a másikra vége lett. És még a garanciát is csak úgy kaptam meg, hogy részlegesen fizették. Igaz azt azonnal. Ennek az volt az oka, hogy amikor vettem 27000 volt az ára amikor meg gariztattam 17000. A kereskedő arra hivatkozott, hogy neki a 10 000 Ft különbség aránytalanul nagy vesztesség szóval azt fizessem ki és ad másikat.


Illetve ha 100% ban akarom akkor vissza küldik a gyárnak, és ha az elismeri a garanciát akkor küldenek egy másikat persze ez 2-3-4 hónap.


Akkor végül +11500 ért inkább egy Samsungot vettem.


Még futottam egy kört a fogyasztóvédelemnél. Üzlet név nélkül, csak kérdésként tettem fel nekik az esetem. Ugyan azt a választ kaptam, ha az eladónak veszteséget okoz a garanciális csere, kérheti a különbözetet.


Akkor nagyon csalódtam a márkában és azóta nem is veszek Kingston SSD-t.


Az a Samsung egy 240 GB-os 850 EVO, jelenleg az írja a HD Sentinel, hogy 380 nap és 12 óra a működési ideje. Az összes írt adatmennyiség 19,01 TB A teljesítménye 100% a kondíció 85%.


Minden jól van beállítva hozzá és Lapozófájlt nem használok csak a mellette lévő HDD-n.

2020. szept. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egy régebbi Kingstont (is) használok, ez van szerintem már vagy 7 éves, PC-be kerülése előtt egy MacBook-ban nyúztam.


443 napos működés, 97%-os kondíció, 27.3TB írás. Rendszerdiszk, ezen van a swap is, soha nem kapott semmilyen különös törődést, legmagasabb hőmérséklet, az 36 fok, átlag 28 (írt 71-es maxot is, de szerintem az valami hiba volt, nem gondolom, hogy egy SSD képes lenne rá...). Nincs klíma a lakásban, így sem tudott 40-re sem kúszni.


Ezek alapján továbbra sem parázok az SSD élettartamok miatt, 8-10 év simán benne van (persze backup mindig készül, hátha nincs..).

2020. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!