Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lett iszonyú lassú a...

Miért lett iszonyú lassú a laptopom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 4 éves (vagy 5 nem emlékszem már) és csak 1-2 évet volt használva a laptopom.. Dell Inspiron 3531. Új korában gyors volt, játszani is tudtam vele. Most meg gyári visszaállítást se tudok csinálni rajta mivel ezt írja ki: "Hiányzik néhány fájl, A fájlokat a Windows-példány vagy helyreállítási adathordozó tartalmazza.". Egyszer eltörtük véletlen benne a hdd-t és elvittük szervizbe kicseréltetni, azóta ezt írja amikor gyárit szeretnék csinálni. Kerestem az interneten tisztító appokat (pl: Ccleaner, Avast, stb.) De mindegyik fizetést kér azért, hogy kitöröljék a sok felesleget a gépemről.. persze, hogy uninstalloztam őket. Avastot meg nem tudom uninstallozni, mivel nincs rá jogosultságom és forduljak a rendszergazdához, ezt írja... pedig én vagyok a rendszergazda és más fiók nincs a gépen a rendszergazdán kívűl... valaki tud segíteni, hogy hogyan gyorsíthatom fel a laptopomat? 500GB tárhelyből kb 490GB szabad hely van. 4 GB RAM-ból is 3 GB szabad szokott lenni általában. Még a chrome megnyitása is 1-2 percet vesz igénybe, hol az 5 másodperc volt anno..


Annyit még hozzáírok hátha segít: az akksija is mindig 0%-on van. Csak ha be van dugva a töltő akkor működik (0%-on).


2020. szept. 27. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen rendszer van rajta? Mert a Windows 8x-10 helyigenye 16-20GB, nalad meg 10GB a helyfoglalas a jarulekos osszetevokkel es a sallangokkal egyutt, szoval valami nem oke. Ha meg W7 van fent, gondolkodni kene a frissitesen. Egyebkent egy tiszta (ujra)telepitest javaslok elso korben.
2020. szept. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy SSD beépítés. Úgy még talán használható gép lenne belőle.
2020. szept. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A merevlemezed megadta magát, ezt a Hard Disk Sentinel segítségével ellenőrizheted:

[link]

Helyette inkább ssdt vegyél, azzal gyorsabb lesz.

Az Avasthoz létezik külön uninstall tool, azzal kell törölni csökkentett módban:

[link]

2020. szept. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
SSD vel jó lesz és minimális befektetés
2020. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Windows 8.1 van rajta. Ha veszek egy ssd-t a laptopomba akkor ugyanúgy benne lesznek a telepítéshez szükséges fájlok? Tehát ha majd egyszer gyárit szeretnék csinálni, akkor minden benne van az ssd-be, ami kell hozzá? Oprendszert kell rá telepíteni? Próbáltam tegnapelőtt Windows 10-et telepíteni a laptopra és a telepités 30%-ánál kikapcsolt az egész laptop és amikor bekapcsoltam, akkor hibaüzenetet írt, hogy nem lehet telepíteni. Pendrivem van 8GB-s arra leszedném a Windows 8.1et vagy a 10et és az új ssd-re telepítem az úgy jó lesz?
2020. szept. 27. 09:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Az SSD ures lesz, semmi nincs rajta, es oprendszert telepitened kell ra. Viszont ha a HDD szar, akkor a gep egyreszt jo lesz, masreszt gyorsabb lesz, mint a HDD-vel volt.
2020. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Erről mi a véleményetek? Megéri? Ha igen, akkor csak vegyem ki a hdd-t és tegyem bele az ssd-t? Láttam vékonyat is az milyen, mire jó? Ilyen:

[link]


Melyik a jobb technológia? A nagyobb vagy a kicsi hosszúkás?

2020. szept. 27. 10:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elso biztos befer a hdd helyere, a masodikhoz a laptopnak kell tamogatnia az m2-es ssd-t,ez a regebbiekbe nincs meg.
2020. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valaki tudna linket küldeni hogy melyik Windows 8.1-et telepítsem rá a pendrivera? 8GB hely van benne. És ha rátelepítettem az oprendszer akkor utána kicserélem a tárolókat és utána az ssd-n hogy kezdjem a windows telepítését? Ha bedugom a pendrivet akkor ki fogja adni hogy telepítem-e vagy boot menübe kell mennem?
2020. szept. 27. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!