Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nemtud a gépem alaplapró...

Miért nemtud a gépem alaplapról bootolni, illetve miért nem jó maga a win10?

Figyelt kérdés
Nemrég raktam össze a gépem, viszont egy RTX maradt hátra ami nemsokára meglesz. Ideiglenesen ezért hogy valami gpu legyen benne, beleraktam egy radeonos kártyát ami a haveromé volt (valami hd 7770 ghz edition), megmondom őszintén sosem volt ilyen kártyám. Először úgy indítottam el a gépet hogy az alaplapra volt kötve egy hdmi kábel, itt egyébként az alaplapi led boot állapotot jelzett folyamatosan, de a képernyő fekete volt, szóval a bios se jött be (Ez az egyik amit nem értem miért) . Ezután a kártyába, itt már bejött stb stb. Ez idáig okés, itt ugye beállítottam hogy usb ről telepítse fel a win10et, nem nagy kaland, fel is került a win10. Namost a cput használta a rendszer és nem a kártyát mivel kell driver, de most jön a fun rész. Néztem, leszedtem a hozzá tartozó drivert, és miután felraktam kaptam egy csodaszép black screent megint, és így konkrétan ennyi. Még youtubeon se találtam megoldást. Valaki tudna mondani egy-két hasznos tanácsot?

2020. szept. 27. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alaplapi kimeneten valószínűleg azért nincs kép mert a CPU nem tartalmaz GPU magot. Nem írtál típust, de egyes Ryzenek ilyenek. Ha olyan van a gépen és nincs mellette videokártya, nincs mi képet adjon. A régi kártya meg valószínűleg rossz, VGA kompatibilis módban megy, de amint a driver inicializálja, megáll. Várd meg az újat, addig meg csökkentett módban tüntesd el a régi drivert és használd VGA kompatibilis módban. Nem a legjobb, de legalább lesz kép.
2020. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ, sokat segítettél! Végülis eltaláltad egy r7 3700x van a lapon, de ja, tényleg inkább helyet hagyok annak az RTX nek. Sokkal jobb úgy az élmény azért :v
2020. szept. 27. 23:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha valami régi VGA-t teszel korszerű gépbe és UEFI módon akarsz bootolni, akkor ha a vga nem uefi kompatibilis, akkor se fog képet adni..
2020. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!