Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Házi adattárolásra, adatmentés...

Házi adattárolásra, adatmentésre melyik biztonságosabb az adatvesztés elkerülése szempontjából? HDD, SSD, pendrive vagy DVD?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 18:41
A kérdező szavazást indított:
HDD
SSD
Pendrive
DVD
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem terabyte-okról beszélünk, szerintem érdemes 2-3 különböző helyen tárolni, ha fontos, akár különböző épületekben. De a felhő is szóba jöhet.
2020. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 3. 20:48
 3/7 anonim válasza:
Szerintem SSD. Sokkal jobb mint a HDD, nem is értem miért arra szavaztak
2020. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Talán mert szereztek tapasztalatot.
2020. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3: Azért, mert a HDD biztonságosabb, ha megsérül rajta az adat, arról könnyebben vissza lehet állítani. Ha fizikai sérülés nem éri, akkor pár évtizedet simán kibír. És itt jön be amit a #4 írt, hogy ezzel már van tapasztalat, mert már jó régóta gyártanak a mostaniakhoz nagyon hasonló HDD-ket, és tudjuk hogy bírja hosszú távon. SSD-nek két előnye van: gyorsabb és a fizikai behatásokra érzéketlenebb. Egyik se igazán fontos adattárolás esetén.
2020. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, hogy pl. tönkrement SSD-jük (nálam több is, pár hónap után, munkahelyen, nem derült ki, hogy miért), ennek ellenére itthon is ilyet használok egyelőre gond nélkül, de a HDD-k javításában szerzett tapasztalat is igaz.
2020. okt. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
HDD ,mindenkeppen ajanlott. Az SSD a napi feladatokhoz jo,mert gyorsabb.
2022. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!