Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibátlan Asus GTX 1080 videoká...

Hibátlan Asus GTX 1080 videokártya az új vevőnél 3 napig működött, de még garanciális. Van kötelezettségem visszavenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, imént eladtam egy GTX 1080 videokártyát, ami nálam 2,5 évig hibátlanul üzemelt, semmi baja nem volt. Eladtam, utána irt a vevő, hogy bent van a gépben, hibátlanul megy.

Két napra rá, ír, hogy nem ad képet, és hogy szeretnék vissza az üzletet. Én nem szeretnék foglalkozni vele, időm sincs rá, garancialevél náluk van, jól ítélkezem, ha azt mondom, oldják meg ők a garanciával? Állítom, ők rontottak el valamit. Azt olvastam, hogy semmi kötelezettségem sincs visszavenni. Igaz ez?



#videokártya #kötelezettség #Használttermék eladás
2020. szept. 28. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igaz.
2020. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ő dolguk.
2020. szept. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én sem foglalkoznék vele. ha ott a garilevél akkor ő is be tudja vinni/küldeni ha még garis.

én fényképező obival jártam hasonlóképp, ott (is) a vevő volt a balfék.

2020. szept. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Onnantól hogy nála működik egy percig is neked semmi dolgod vele még ha felrobban akkor se,főleg hogy garanciás,ha én veszek 1 autót és hazafele beszarik,akkor sem vihetem vissza hogy adjátok már vissza a pénzt,mégse...Ez nem így működik szerintem,benne volt a pakliban hogy használtat vesz és ez is megtörténhet,ez van...
2020. szept. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék a többiek válaszához, hogy én is jártam már így eladóként.

Semmi kötelezettséget nem kell vállalnod, mivel használt termékről van szó.

Ha fenyegetőznek akkor minden telefonbeszélgetést és gépelt szöveget rögzíts.

Sajnos én már jártam úgy egy nagy értékű, hibátlanul működő laptoppal, amit adásvételivel adtam el, hogy:

Az eladás után másnap jelezték hogy "ilyen-olyan" bajai vannak, és hogy kérik vissza a pénzt.

Nyilván nem foglalkoztam vele, mivel az alatt az egy nap alatt akár folyadék is érhette, vagy leetették stb. 2 éves gép volt, hibátlanul működött, jogtiszta win 10-zel adtam el.

Meg amúgy sem adok rá semmilyen garanciát, ezt mindig bele is írom a hirdetésbe.

Minden esetre feljelentéssel fenyegetőztek (a végén már alpári stílusban).

Szóval jobb inkább minden beszélgetésről mentést csinálni.


A másik esetem mikor egy szintén nagy értékű VGA-t adtam el, ott 100%-ra mondom hogy aki megvette az azt hitte, hogy ha egy szar ezer éves gépbe beletesz egy 1070-et akkor megváltja vele a világot.

Itt is ment a műsor, hogy vegyem vissza mert ez meg az a hibája, nem viszi 800 millió FPS-el a fosjnátot stb.

Végül letiltottam a francba, mert meguntam.

2020. szept. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :)
2020. szept. 29. 07:04
 7/11 P.O.C. ***** válasza:

Ha valóban a VGA a hibás, nem pedig user error vagy a gépénének más alkatrésze rogyott meg, akkor sem értem miért akarja visszacsinálni az üzletet.


Még ő jár jól, mert kicserélik neki zsír új kártyára és újraindul a garancia is. Sőt, ha azt nem tudják, akár még levásárlást is kaphat, így egy újabb generációjú kártyához is hozzájuthat.

2020. szept. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Én még azt is feltételezném, hogy valami gagyi táp van a gépében, ami eddig bírta a nagyobb teljesítményt.
2020. szept. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8-as: megkérdeztem tőle, annyit mondott, új táp, elég neki. Ebben azert nem vagyok biztos, mert előtte egy 1060 volt a gépben, viszont a 1080 TDP-je kb 2x annyi mint a 1060é😆

Minden esetre, köszi mindenkinek a hozzászólást :)

2020. szept. 29. 08:29
 10/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

"új táp, elég neki"


Egyik sem mond semmit. Lehet venni új tápot 5000-ért is meg 50-ért is, aminek a ráírt teljesítménye ugyanaz, az egyik mégsem lesz elég egy 1080-hoz még akkor sem, ha a ráírt szám nagyobb vagy egyenlő a 1080 által javasolt 500W-tal.

2020. szept. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!