Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki tudnám cserélni a 2019 -es...

Gergo999 kérdése:

Ki tudnám cserélni a 2019 -es MacBook pro készülékemben az ssd-t egy nagyobbra?

Figyelt kérdés
Először vettem ilyen gépet és eléggé érződik, hogy semmi tárhelyem nincsen a 128gb-os verzióval amiből még a rendszer is levesz még 25-öt kb.

2020. szept. 29. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

nem.

csak alapcserével

vegyél külső ssd-t.


(bocsánat, nem megkiabálni akarlak, de orbitáls nagy baromság volt egy ilyen gépet ekkora tárhellyel megvenni)

2020. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%

Első te minek írsz baromságokat?


A Transcend JetDrive 850 például kompatibilis a Macbook-al.


Persze sokkal drágább, mint bármi más, de hát mit is vártunk? Apple, tehát különcködni kell és nem volt jó az NVME m.2 ssd nekik. Egyedi a foglalata.

2020. szept. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Helyesbítenék!


Igaza van az elsőnek, bocsánat. A 2019-es modellben már valóban nem cserélhető az SSD. A régebbiekben igen. (Tehát újabb vadbaromság az apple-től de hát ezt már megszokhattuk.)


Sose fogom megérteni mért van rá kereslet. Persze oké, szoftveresen stabil, gyors és jó a támogatása is, de az apple sokszor arra megy, hogyan is basszunk ki a felhasználókkal, hogy még több pénzt le tudjunk róluk húzni.. Na mindegy, ez az én véleményem.



Szóval ami megoldás lehet az a következő:

Veszel egy NVME-s 970Evo-t és beleteszed egy Type-C Usb házba és csatlakoztatod a csodálatosan felhasználóbarát számítógépéhez amit dokkoló nélkül szintén lehetetlenség használni. De hát ezt is megszokhattuk már.

2020. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Most felmerült bennem, hogy egyáltalán 2019-es Macbook-ba egyáltalán létezik olyan opció, hogy 128GB SSD?
2020. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

#4 létezik, hogy rohadjanak meg.

[link]


Amúgy lehet lepontozni mindenkit, de azt azért jobb ha tudjátok hogy az apple nem gyárt hardvert, ssd t sem, megveszi a samsungtól, ahogy akármelyik másik gyártó is, aztán ellehetetleníti a cserét mert sokan élvezik az anális kényeztetést ha így lehet villogni az alma logóval. Semmivel nem jobb ez az ssd mint a samsung szabvány modelljei. Kevés undorítóbb cég van a világon, mondanám hogy talán csak az nvidia van ezen a szinten(vagy pár éve az intel, de őket helyre tette az amd, ma már sok szegmensben teljesen reálisan árazzák a procijaikat), de legalább az nvidia a teljesítményt is hozza a logón felül.

Apple meg ad 8gb ramot a 2020 as "macbook pro" ba 540 ezerért, pro, mint professzionalis célra szánt hardver. 2013 ban volt 8gb ramom a belépő-középkategóriás játékos gépemben, emlékszem hogy a bf4 miatt fejlesztettem 4 ről 8gb ra, talán 7 ezer forintért.:D

2020. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Első te minek írsz baromságokat?"

mindig jó érzés amikor megdícsérnek.... :D

2016 (vagy 2015?) óta forrasztva van minden is a macbook szériákban.

2020. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

"Sose fogom megérteni mért van rá kereslet. Persze oké, szoftveresen stabil, gyors és jó a támogatása is, de az apple sokszor arra megy, hogyan is basszunk ki a felhasználókkal, hogy még több pénzt le tudjunk róluk húzni.. Na mindegy, ez az én véleményem."


Nem védem az Apple-t, valóban.. öhm. finoman szólva undorító amit művel. Bár hívhatjuk ügyes üzleti trükknek is, az más kérdés, hogy biztos minden reggel le kell törölnie a tükröt a vezetőségnek, mert "nyálas lesz". :D

Ugyanakkor beleszőtted a választ a "kérdésedbe": "szoftveresen stabil, gyors és jó a támogatása is" Efölött nem hunyhatunk szemet, mert szoftveresen egyszerűen nincs konkurencia neki. Nem vagyok Apple fan (sőt, nincs is Apple gépem sem Iphone-om), de volt szerencsém kipróbálni, legutóbb pl egy iphone járt nálam és meglepődtem, hogy a sokkal gyengébb hardver, a valós használat során egy szinten van egy (hardveresen) 3x erősebb androiddal. (Ez persze nem azt jelenti, hogy megérné, hiszen árban több mint duplája volt az iphone, de akkor is elképesztő, hogy a jó programozók mit ki tudnak hozni egy hardverből.)


Továbbá az üzletpolitikájuk miatt sokszor nincs is választásod. Vannak programok alkalmazások (sőt hardverek is) amik kifejezetten Apple-höz vannak: például mobilhoz szeretnél külsű mikrofont, akkor a rode gyárt "analóg" megoldást (jack-es) illetve lightning csatlakozós digitális verziót (sokkal drágábban), de usb-c verzió már nincs. De számtalan ilyen példát tudnék felhozni.

Vagy nézzük meg az Adobe termékeket: Windows vagy OSX. Linuxra nincs. (Lehetne? Persze, mivel technikailag megoldható lenne, csak üzleti döntés hogy nem adják ki. Pedig lenne rá kereslet mert tele van vele az adobe fóruma, szóval tudnak róla.) Jómagam gyűlölöm a windows-t (sajnálom ha ezzel valakinek a lelkébe gázolok) épp ezért ha tehetem csak linuxot használok, ezen dolgozom, kényelmesebb is mint a windows. Ellenben az Adobe miatt megkell tartanom a windows-t... Nekem pl ideális lenne az OSX teljes mértékben, mert tökéletesen hozza azt az átmenetet a két rendszer között amire szükségem lenne, de laptopra még a Hackintosh is esélytelen. Szóval előbb utóbb ha megunom a dual boot-ot akkor vagy kidobok egy vagon pénzt a mac pro-ra, vagy... nincs vagy, mert NINCS MÁS LEHETŐSÉG.


Csak azt akartam ezzel mondani, hogy megértem azért azt is aki Apple terméket vesz, mert sokaknak munkaeszköz és nincs (normális) alternatíva.

2020. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
#7: Ez is felhasználási terület kérdése, mert azoknak a szoftvereknek, amiket én használok (főleg CAD programok), kizárólag Windows verziójuk létezik. Mondjuk a legtöbb Apple gép el is olvadna a számítási feladatok közben...
2020. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!