Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Grafikai munkákhoz milyen...

Grafikai munkákhoz milyen belépő/közepes szintű laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Affinity programcsaládot használnám rajta elsősorban, és wacom intuos5 rajztáblát.

2020. okt. 19. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkora kereted van?

Van külső monitorod? (laptopok többségének elég gyenge a kijelzője, tehát grafikai munkára alkalmatlan. sőt, volt szerencsém akkora hulladékhoz is -pedig 8.gen i7 16GB RAM- hogy úgy általában mindenre is alkalmatlan volt a kijelzője, mert még a szürke is lila volt rajta és nem lehetett beállítani/kalibrálni normálisan. szóval ami használható, annak az árazása többnyire elég magas vagy használt laptopban lehet gondolkodni szerintem. de jó kompromisszum ha külső kijelzőn tudsz dolgozni, bár akkor a laptop némileg értelmét veszti és akkor már olcsóbban jönnél ki egy jó asztali pc-vel

2020. okt. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy jó asztali gépet ajánlanék, szép monitorral
2020. okt. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van külső monitorom. Asztali gépem már van, szép monitorral, viszont szükségem lenne egy mobilis eszközre is. Melyik gép volt pontosan, aminek olyan rossz volt a kijelzője?
2020. okt. 19. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:

egy tn paneles lenovo ideapad. a hajszál pontos típusára sajnos nem emlékszem, mert céges volt (igen, én sem értem miért nem thinkpad akkor már) de brutál rossz volt. hardveresen marha erős (gyorsabb volt az asztali gépnél) de eltolták ezzel a kijelzővel.

amúgy volt régi acer aspire laptopom is saját (v3-571g) és annak a kijelzőjével sem voltam megelégedve, bár egy fokkal jobb volt. legalább a szemem nem fájdult meg tőle.

most pedig egy acer asprire 5-öt nyúzok ips kijelzővel és ez kifejezetten jó. nyilván grafikára lehet kevés lenne (nem tudom mennyire pontos a színvisszaadása, de egy kalibráció után mondjuk szódával elmenne szerintem)

szóval érdemes kifejezetten IPS kijelzős gépeket nézned, pl valami ilyesmi lehet jó lenne:

[link]

2020. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaja, ips paneleset veszek mindenképpen. Engem egyébként a színhelyesség kevésbé érdekel (persze azért a szürke ne legyen lila), az sokkal jobban, hogy kevéssé fárassza a szemet.
2020. okt. 20. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!