Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell inspiron 3583 cpu hűtője...

Dell inspiron 3583 cpu hűtője zörög, mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Üdv! A fent említett laptopnál áll fent olyan probléma (csak "hidegen"), hogy bizonyos helyzetekben (kb. csak a vízszintesben nem) traktor szerű hangja van, mintha darálna valamit, de kis idő múlásával, és ahogy a proci melegszik, elmúlik.


Szerintem ha a venti el volna törve, már teljesen le darálta volna magát.


Lehet, hogy csak poros/lett egy szivacsszerű porréteg, ami miatt néha beleérne abba? (digitális oktatás alatt is csak ezt használtam, járt már poros helyen is, és egy hónap múlva lesz pont 1 éves)


Vagy a venti kezd megdöglődni? Inkább csak csapágyas lehet, mert a venti jól pörög, jól hűt, tehát nem rossz, csak rossz hangja van.


Ti mit gondoltok, mi lehet a probléma?



2020. okt. 24. 19:44
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
Lévén hogy 1 éves semmit nem tudsz vele kezdeni, mert garancia vesztés lenne. És azért egy ilyen apróság miatt nem lenne érdemes elbukni azt az 1-2 év garanciát, ami még hátra van. Ha nagyon zavaró, akkor irány a hivatalos márkaszervíz.
2020. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A garanciát valóban nem szeretném elveszíteni... Csak gondoltam, ha érdemes, óvatosan kibontom belőle, és vagy pumpával, vagy kompresszorral (max 2 báron) kifújatom.


Olvastam olyat azóta, hogy ajánlott évente kitakarítani (fizikailag) a gépeket, és tapasztaltam is anno, hogy a 10 év használat után egy "szivacs" alakul ki a ventinél.

Zavarni nem zavar, csak nehogy az legyen a vége, hogy a zúgás el sem áll...


Ui. :ha bővitem a ramot és mondjuk m.2 mellé beteszek egy 2.5"-es vinyót, az is garanciavesztéssel zárul?

2020. okt. 24. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hónap alatt megvan a tömény szivacs 😃😃


Porszívóval nagyon óvatosan, egyáltalán nem ajánlott, csak saját felelősségre.

Viszont fújatni báááátran lehet!! Az ajánlott is 🙂 alacsony fokozaton. De olvass utána, vannak cikkek ám a témában.


Ha megmarad a kerregés, akkor lehet, hogy már nincs zsírozottsága, a por beszivárgott. Ilyenkor viszont szét kell kapni teljesen, ami ugye garivesztés lenne. Szóval be kell küldeni akkor.


(Ui-ra nem tudom a választ.)

2020. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!