Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi notebook vagy egy...

Az alábbi notebook vagy egy hozzá hasonló vagy azonos teljesítményű előreláthatóan hány évig fog kiszolgálni fagyások nélkül?

Figyelt kérdés

Internetezésre, filmezésre és zenehallgatásra használnám.


Testvérem vett egy Asus Vivobook X512UA-BR682T notebookot pár hónapja. Nagyon jó kis gép, hasít mint a villám, semmisem akad rajta. Tanulásra és a fent említett dolgokra használja.


Előreláthatólag a következő egy évben majd ha összejött az ára én is vennék egy újat az enyém helyett, és legszívesebben ugyan ilyet vennék, vagy egy vele megegyező teljesítményűt.


A mostani egy Lenovo Ideapad 320 80XV00UPHV de ez annyira gyenge hogy sokszor a hajam tépem tőle. Netezni is alig lehet vele, filmnézésről meg ne is álmodjak mert annyira fagy. Pedig már a HDD-t is SSD-re cseréltem, és az alap 4 GB ramot is megdupláztam benne, de szinte semmivel sem lett jobb.



2020. okt. 26. 13:10
 1/10 hypno ***** válasza:

Az az alaplapra forrasztott AMD® E2-9000 processzor Single channel memória és gyalázatosan gyenge számolási teljesítménnyel jó hogy az agyadra megy.

Gondolom amikor megvetted ez volt a legolcsóbb újonnan kapható cucc.


Az Asus teljesen más kategória, de semmi különös. Nagyjából a tizenkettő egy tucat konzumer kategória. Szinte behunyt szemmel találomra is választható hasonló minőség hasonló áron.

2020. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hu az annyát, azt hittem hallucinalok a 870es passmark scoret látva
2020. nov. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Az mi? Jó vagy rossz hogy annyi?
2020. nov. 3. 08:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Illetve a lenovora vagy az asusra írtad?
2020. nov. 3. 08:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Lenovora :D Basszzzus, az AMD szégyellhetné magát, hogy 10évvel később kiadott egy lassabb procit, mint a core2duok xddddddddd
2020. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
azért a netnek meg a filmnézésnek menni kellene rajta pláne ssd-vel 8-gb rammal...gondolom win10 van rajta, újra kellene telepíteni
2020. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a filmnek nem sok köze van az ssd hez, meg a ramhoz sem. Ez a proci lassú, 1080p szaggatni fog phubon pl. :F
2020. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Lassú ez mèg a 480p hez is :( ès nem csak neten, letöltve se jobb. Hiába állítom be hogy a jobb gput használja az adott lejátszó, ugyan úgy szaggat bármelyikkel filmeznèk.
2020. nov. 3. 21:55
 9/10 anonim válasza:
linux mint xfce, vagy xubuntu megérne egy-két próbát ha nem kell a windows feltétlenül , nekem simán ment a full hd is 2-3 gb rammal meg egy kétmagos celeronnal linux mintel, van bennük tűzfal meg a legújabb firefox mindég elérhető szóval jobb mint a semmi
2020. nov. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8


Az mondjuk nettó bullshit, hogy ne menjen a 720p.

2020. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!